www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Niedziela, 19 Maj 2024, 01:22:05 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  Wątek: INFORMACJA O BLOKADZIE NA POŁĄCZENIA "BEZ PREZENTACJI PRZYCHODZĄCE"
Strony: [1] 2
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: INFORMACJA O BLOKADZIE NA POŁĄCZENIA "BEZ PREZENTACJI PRZYCHODZĄCE"  (Przeczytany 37398 razy)
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« : Niedziela, 07 Marzec 2010, 17:38:39 pm »

Obecnie korzystam z takiej blokady w TP i PLUSie. Planuję przenieść numer z TP do IPFONu.

Informacja w sieci IPFON nie tłumaczy dlaczego połączenie nie może być zrealizowane.
Sugestia dla Pana Przemysława: Może udałoby się zmodyfikować ten komunikat w taki sposób, aby dzwoniący zrozumiał, dlaczego się nie dodzwonił. Być może nie wie, że z zastrzeżonego numeru dzwoni (na przykład gościnnie).

DLA PORÓWNANIA 3 sieci: IPFON, TP I PLUS.

IPFON
Przepraszamy, nie możemy zrealizować tego połączenia,
prosimy, spróbuj później.
www.petrus.ns.net.pl/IPFON_BLOKADA_NA_POLACZENIA_ZASTRZEZONE.mp3

TP
Połączenie nie może być zrealizowane.
Abonent założył blokadę na połączenia,
których numery nie są prezentowane.
www.petrus.ns.net.pl/TP_BLOKADA_NA_POLACZENIA_ZASTRZEZONE.mp3

PLUS
Informujemy, że połączenie nie może zostać zrealizowane, ponieważ
wywoływany numer ma włączoną funkcję blokowania połączeń przychodzących, z numerów zastrzeżonych.
W celu nawiązania połączenia, rozłącz się, włącz prezentację numeru i wykonaj połączenie ponownie.
www.petrus.ns.net.pl/PLUS_BLOKADA_NA_POLACZENIA_ZASTRZEZONE_PL.mp3

We would like to inform you, that the call cannot be completed,
if the number, you are calling has active function of blocking calls from numbers with active calling line identification restriction. To make the call, please disconnect, activate calling line identification presentation, and make the call again.
www.petrus.ns.net.pl/PLUS_BLOKADA_NA_POLACZENIA_ZASTRZEZONE_EN.mp3
/pisane ze słuchu i bez certyfikatu z języka angielskiego/
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 09 Marzec 2010, 09:05:45 am wysłane przez petrus239 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #1 : Wtorek, 09 Marzec 2010, 10:58:21 am »

Będzie ciężko podawać powód blokady, moglibyśmy odtwarzać komunikat o blokadzie, jednak nie będzie wiadomo jaka to blokada. w ipfon24 możesz ustawić blokada także na konkretne numery jak i na grupę numerów bez prezentacji.

W tej chwili nie odtwarzamy żadnego komunikatu. Komunikat który podajesz dla ipfona nie pochodzi od nas, tylko z centrali operatora sieci z której dzwonisz do nas.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #2 : Wtorek, 09 Marzec 2010, 12:44:34 pm »

Ufam, że w tym temacie da się uczynić krok do przodu, zachęcam i dziękuję za życzliwość.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #3 : Wtorek, 09 Marzec 2010, 19:48:57 pm »

Tak właściwie to nie wiem dokładnie, o co autorowi chodziło... Czy o komunikat:
 - dla dzwoniących z zewnątrz do IPFONa z założoną blokadą anonimów "ACR", czy
 - dla dzwoniących z IFPONa, którzy mogą mieć rozmaite blokady na poł. wychodzące lub napotkać je po drodze (np. inny abonent z AFR-em, blokada regionalna, kierunek zajęty, cokolwiek)

W pierwszym przypadku z tego co P.Siwek kiedyś wyjaśniał - nie da rady, bo nie mają z innymi operatorami normalnej publicznej sygnalizacji SS7, tylko uproszczoną centralkową DSS1. W drugim pewnie dałoby się, ale jak napisał tu - za dużo wariantów Mrugnięcie

pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #4 : Wtorek, 09 Marzec 2010, 20:06:25 pm »

Już pospiesznie wyjaśniam, że mam telefony w tpsa i w plus-ie, do których z zewnątrz dodzwonić się można tylko wtedy, gdy osoba dzwoniąca do mnie ma włączoną prezentację swojego numeru.

Mam już numer w ipfonie i czyniłem takie próby, aby do siebie dzwonić przy założonej blokadzie na przychodzące połączenia z numerów zastrzeżonych. Wówczas (zależnie od sieci - jak to p. P.Siwek wytłumaczył) jakiś komunikat jest, ale nie wiadomo dlaczego nie zestawiono połączenia. W przypadku telefonu w TPSA lub PLUSie, dzwoniący anonimowo do takiego numeru z blokadą założoną na anonimowe / zastrzeżone numery usłyszy to, co zamieściłem powyżej.

Jestem w trakcie przenoszenia numeru do IPFONu i chciałbym również korzystać z takiej blokady NA POŁĄCZENIA "BEZ PREZENTACJI PRZYCHODZĄCE" (wynika to z charakteru mojej pracy), i równocześnie nie chcę wprowadzać u osoby dzwoniącej zamieszania, że się nie łączy, a nie wie dlaczego.

Ufam, że jasno to przedstawiłem, i ufam, że takie rozwiązanie jest w dobie techniki XXI wieku możliwe do zrealizowania (nawet jeśli nie w tym tygodniu).

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 09 Marzec 2010, 20:16:41 pm wysłane przez petrus239 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #5 : Środa, 10 Marzec 2010, 10:24:12 am »

Wg mnie nie ma większego znaczenia czy połączenia jest z ipfona do ipfona czy też z sieci zewnętrznych do PSTN, ale o mnogość wariantów jakie mogą wpływać na blokadę połączeń o takich jak - numer nie przypisany do żadnego konta telefonicznego, nieaktywne konto, zablokowane poł. przychodzące, blokady własne użytkowników, itp.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #6 : Czwartek, 11 Marzec 2010, 19:22:40 pm »

Jeśli mówimy o połączeniach *z* ipfona, to faktycznie moglibyście coś zrobić. Obecnie jest tylko "Przepraszamy, nie możemy zrealizować". Tych wariantów nie ma aż tyle: nie ma takiego numeru, abonent czasowo wyłączony itd. Sygnalizacja Voip-PSTN to grubszy temat, ale moim zdaniem to tylko brak chęci. Testowałem voip-y w innych krajach i jakoś wszystko da się zrobić...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #7 : Wtorek, 03 Styczeń 2012, 12:51:13 pm »

Zauważyłem, że udało się zrealizować moją sugestię / prośbę. Bardzo dziękuję !! Szczęśliwego, Dobrego Nowego roku 2012 !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
arturartur
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #8 : Czwartek, 09 Styczeń 2014, 20:50:58 pm »

Wystarczy ustawić w panelu aktywną blokadę połączeń bez prezentacji czy coś jeszcze? Ustawiłem tę opcję i brak jest komunikatu dla osoby dzwoniącej, czy coś się zmieniło od ostatniej wypowiedzi autora? Brak komunikatu i głucha cisza w słuchawce to niezbyt dobre rozwiązane.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 09 Styczeń 2014, 21:04:37 pm wysłane przez arturartur » Zgłoś do moderatora   Zapisane
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #9 : Piątek, 10 Styczeń 2014, 14:38:41 pm »

na liście czarnej wpisałem:
0000*
anonymous
Anonymous
asterisk
Unknown
Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
arturartur
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #10 : Niedziela, 12 Styczeń 2014, 13:28:27 pm »

Dziękuję za odpowiedź, ale to chyba nie to. Zajrzałem do gotowej reguły, którą przygotował IPFON i jest dokładnie to samo. Aktywowałem ukrywanie numeru w sieci play i dzwoniąc na numery IPFON jest głucha cisza, numery pojawiają się w billingu.  Rozumiem, że u ciebie działa jak należy, jest komunikat o którym pisałeś wyżej?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #11 : Niedziela, 12 Styczeń 2014, 14:46:59 pm »

dziś próbowałem połączyć się z zastrzeżonego numeru PLUS, i u mnie także jest cisza.
Na bilingu połączeń przychodzących pojawia sie tylko gwiazdka (dawniej pojawiały się zastrzeżone numery)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
arturartur
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #12 : Niedziela, 12 Styczeń 2014, 18:21:45 pm »

Przydałaby się jakaś  informacja z góry, czy to awaria czy świadome działanie, można liczyć na jakąś odpowiedź? Czy komunikat to rzeczywiście taki problem? W dzisiejszych czasach, gdy zewsząd jesteśmy atakowani namolnymi reklamami chociaż w domu chciałbym się odciąć, ale nie dla wszystkich bez wyjątku. To już wolałbym pierwszą wersję komunikatu, niż zupełną ciszę. Panowie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #13 : Środa, 15 Styczeń 2014, 17:24:45 pm »

Na jednym ze styków mamy problem z działaniem usługi ACR - odrzucania anonimowych połączeń wraz z komunikatem głosowym. Zgłosiliśmy sprawę do drugiej strony styku, czekamy na informację zwrotną.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #14 : Sobota, 01 Luty 2014, 19:46:56 pm »

Tak troche nie na temat ale też w kwestii sygnalizacji, czy tylko ja mam tak że dzwoniąc na numer w ipfon strefa 61 dostaję losowo albo normalny "europejski" sygnał wołania albo amerykański (rrrrrrrrr 2 sekundy wł. / 3 sek. wył)? Raczej na pewno jest to generowane po Waszej stronie a nie w lokalnym terminalu czy gdzieś po drodze, dzwonie z komórki i PSTN (różne trasy zapewne).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  Wątek: INFORMACJA O BLOKADZIE NA POŁĄCZENIA "BEZ PREZENTACJI PRZYCHODZĄCE"
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines