www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Środa, 01 Maj 2024, 23:58:40 pm
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: Przenoszenie numerów TPSA -> IPFON
Strony: 1 [2]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Przenoszenie numerów TPSA -> IPFON  (Przeczytany 40723 razy)
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #15 : Wtorek, 22 Maj 2007, 11:23:26 am »

Gdy ipfon wprowadzi obowiązek wskazywania swojej prawidłowej lokalizacji i wszystkie numery skrócone będą prawidłowo łączone, to dopiero będzie mógł się ubiegać o określenie "telefonia stacjonarna" , a następnie o możliwoiść przenoszonia numerów z innych telefoni stacjonarnych (takich monopolistycznych też Język ).

Czy na uzasadnienie Twojej wypowiedzi mozesz przytoczyc jakis konkretny zapis prawa, czy sa to tylko Twoje spekulacje?
Bo wg mojej wiedzy na pewno wiadomo tylko tyle (zob. watek "Zestawienie propozycji" o poziom wyzej - tam tez jest mowa o przenoszeniu numerow)
1) UKE dopuszcza mozliwosc przenoszenia numerow do operatorow VoIP, stwierdzajac na swoich stronach (http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=273&news_id=1610&layout=3&page=text) co nastepuje:
Cytuj
W związku z tym na obecnym etapie nie ma podstaw do stwierdzenia, że na dostawcach VoIP spoczywa prawny obowiązek przyjęcia abonenta z numerem. Natomiast dostawcy ci mają uprawnienia w tym zakresie. Jeśli potrafią to zorganizować i wykonać to dawca numeru nie może się temu przeciwstawić.
2) Jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela IPFON w tymze samym watku, o ktorym wspominam powyzej, operatorzy stacjonarni dosc mocno sprzeciwiaja sie przenoszeniu numerow do VoIP-ow, a UKE nie chce - pomimo przytoczonego powyzje stanowiska - nic w tym zakresie forsowac. Cytuje:
Cytuj
Byłem na spotkaniu w UKe nt. przenoszalności numerów i nie zauważyłem silnego głosu ze strony UKe w tej sprawie, gdy przedstawiciele operatorów podważali możliwość przenoszenia numerów, co więcej podważali nawet możliwość przydzielania numerów geograficznych operatorom VoIP, jeśli wg nich numerację geograficzną VoIP ma nielegalnie to tym bardziej nie ma mowy tu o przenoszalności.

Wynika z tego tyle, ze w chwili obecnej w sprawie przenoszenia numerow trwa po prostu przepychanka miedzy operatorami stacjonarnymi i VoIP-ami, ktorej efekt zalezy chyba tylko od tego, kto bedzie silniej naciskal...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bombel
Administrator
Full Member
*****
Wiadomości: 168


« Odpowiedz #16 : Wtorek, 22 Maj 2007, 18:01:44 pm »

Pisałem z pamięci i troszkę pokręciłem. chodzi o inny zapis.

Ustawa Prawo Telekomunikacyjne 2004 - tekst jednolity (stan na 19 marca 2007)
http://et.put.poznan.pl/~jkubasik/POMOCE/D20041800Lj-2007-03.pdf

Art.2 punkt 30:
publicznie dostępna usługa telefoniczna - usługę telekomunikacyjną dostępną
dla ogółu użytkowników, w celu inicjowania i odbierania połączeń krajowych
i międzynarodowych oraz uzyskania dostępu do służb ustawowo
powołanych do niesienia pomocy, za pomocą numeru lub numerów ustalonych
w krajowym lub międzynarodowym planie numeracji telefon
icznej, (...)

----------------

Z tego co mi wiadomo to jest jeden z ważniejszych argumentów UKE przeciwko upełnoprawnieniu VoIPowców.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 22 Maj 2007, 18:03:53 pm wysłane przez bombel » Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #17 : Piątek, 01 Czerwiec 2007, 19:56:51 pm »

Tak z ciekawości: Czy jak będzie już możliwe przenoszenie numerów z TPsa do ipfon i przeniosę sobie numer to będę mógł później przenieść taki numer do innego operatora? Czy będzie to już na zawsze?

Pozdrawiam BAS


Zgłoś do moderatora   Zapisane
drak
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #18 : Niedziela, 22 Lipiec 2007, 23:11:45 pm »

Witam!
Czy są jakieś nowe informacje nt. przenoszenia numerów z TPSA do IPFON ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
xxxxx
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #19 : Środa, 30 Styczeń 2008, 13:22:14 pm »

Czy już mamy jakieś informację na temat przeniesienia w IPFON. Konkurencja już coś takiego oferuje.
http://www.preselekcja.pl/tani_abonament/do_telefonii_voip
Zgłoś do moderatora   Zapisane
wernii
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #20 : Wtorek, 30 Grudzień 2008, 16:28:46 pm »

Witam

Mam pytanie i jak prace nad mozliwoscia przeniesienia nr z TPSA do IPFON ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #21 : Czwartek, 01 Styczeń 2009, 02:10:46 am »

Witam

Mam pytanie i jak prace nad mozliwoscia przeniesienia nr z TPSA do IPFON ?

Przypuszczalnie będą musiały się jeszcze zmienić przepisy albo ipfon będzie musiał sobie załatwić punkty styku(łącza e1) z tpsa w strefach numeracyjnych.
Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
SirM
Gość
« Odpowiedz #22 : Wtorek, 03 Marzec 2009, 13:30:24 pm »

Po Tlenie teraz easycall informuje o mozliwosci przenoszenia numerow numerow.
Wiec Panowie z ipfon.. co sie z Wami dzieje?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #23 : Wtorek, 03 Marzec 2009, 22:35:22 pm »

Jeszcze chwilka Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
rafał
Newbie
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #24 : Środa, 15 Kwiecień 2009, 12:02:34 pm »

Z CHWILKI ZROBIŁ SIE MIESIĄC, A KOLEJNI OPERATORZY VOIP UMOŻLIWIAJĄ PRZENOSZENIE NUMERÓW Z TP SA, NETIA, DIALOG..... A CO W IPFON? JAKIŚ KONKRETNIEJSZY TERMIN MOŻE PAN PRZEMYSŁAW OKREŚLIŁBY.... !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: Przenoszenie numerów TPSA -> IPFON
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines