www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czwartek, 28 Marzec 2024, 09:56:48 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Inne  »  Wątek: Czy tpsa ma prawo żądać dodatkowo 29 zł miesięcznie po przejściu do Ipfonu?
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Czy tpsa ma prawo żądać dodatkowo 29 zł miesięcznie po przejściu do Ipfonu?  (Przeczytany 9359 razy)
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« : Sobota, 24 Kwiecień 2010, 18:59:56 pm »

Abonent A ma telefon i neostradę od tp.
Po zgłoszeniu decyzji o przeniesieniu numeru do Ipfonu,
tpsa przysyła pismo, że szkoda, że abonent A rezygnuje,
i w związku z tym że abonent rezygnuje, to będzie naliczona opłata 29 zł miesięcznie
za to, że będzie tpsa sprzedawała abonentowi sam internet bez telefonu.

Mam 3 pytania:

1. Czy to jest zgodne z prawem postępowanie tpsa ?

2. Czy przenosząc numer z tpsa do ipfonu,
 numer telefoniczny miejski, który jest przenoszony należy po przeniesieniu podłączać
do dotychczasowych łącz, czy jedynie przez drogę VOIP ?

3. Pytanie szczególnie do Pana P.Siwka:
Jeżeli tpsa zgodnie z prawem nalicza opłatę 29 zł, to
czy firma Ipfon nie powinna informować swoich abonentów
o dodatkowych kosztach przenoszenia numeru z tpsa do Ipfonu ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #1 : Sobota, 24 Kwiecień 2010, 20:43:48 pm »

Abonent A ma telefon i neostradę od tp.
Po zgłoszeniu decyzji o przeniesieniu numeru do Ipfonu,
tpsa przysyła pismo, że szkoda, że abonent A rezygnuje,
i w związku z tym że abonent rezygnuje, to będzie naliczona opłata 29 zł miesięcznie
za to, że będzie tpsa sprzedawała abonentowi sam internet bez telefonu.

Mam 3 pytania:

1. Czy to jest zgodne z prawem postępowanie tpsa ?

Pewnie tak, taka jest oferta TP SA na świadczenie tzw. naked DSL - czyli samego internetu dostarczanego na telefonicznej parze miedzianej.

2. Czy przenosząc numer z tpsa do ipfonu,
 numer telefoniczny miejski, który jest przenoszony należy po przeniesieniu podłączać
do dotychczasowych łącz, czy jedynie przez drogę VOIP ?

Przeniesienie następuje do nowego operatora i to nowy operator "dostarcza" sygnał. Linia TP SA - gdyby nie neostrada - mogłaby być zlikwidowana.

3. Pytanie szczególnie do Pana P.Siwka:
Jeżeli tpsa zgodnie z prawem nalicza opłatę 29 zł, to
czy firma Ipfon nie powinna informować swoich abonentów
o dodatkowych kosztach przenoszenia numeru z tpsa do Ipfonu ?

ipfon nie jest stroną w tej sprawie i nie może zajmować się udzielaniem informacji na jakich zasadach usługi świadczą inni operatorzy, bo nie ma wiedzy o tym jaką klient ma umowę z starym operatorem, na jakich zasadach ten operator świadczy usługi, itp. W przypadku TP SA i Neostrady wydaje mi się iż to jest powszechna wiedza iż jak ktoś nie ma telefonu w TP SA to wtedy wchodzi opłata za linię do Neostrady.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
petrus239
Newbie
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #2 : Niedziela, 25 Kwiecień 2010, 00:06:30 am »

z tym naliczaniem opłat to jest ciekawa historia.

Ja osobiście mam internet z netii na drutach z tpsa. Zapytałem dziś w netii, czy netia będzie mi doliczała opłatę za utrzymanie internetu gdy ja przenoszę się z telefonem z tpsa do ipfonu.

Odpowiedz z netii była następująca:

Pan na infolinii poinnformował, że po dwóch miesiącach zaczną naliczać opłatę, po czym sam stwierdził, że nie czuje się kompetentny i przełaczył do pani,

która stwierdziła, że telefon mi wolno przenieść a to, że mam telefon w nowej technologii, to nie zmienia faktu, że nadal telefon mam i w związku z tym żadna opłata nie może być naliczona.

------

Odnośnie do przenoszenia numeru miałem całkiem niesłusznie (ale może nieco powszechny) pogląd,
że aparat nadal będzie tkwił na starych drutach tylko usługi będzie świadczył ipfon zamiast tpsa.
Gdy tymczasem Państwo przenosicie numer logicznie a ja go muszę przenieść fizycznie,
z czego do dziś nie bardzo zdawałem sobie sprawy (choć z voipa korzystam od 4 lat).

Przy tej okazji mam jeszcze pytanie, czy te dwa numery voipowe ipfonowe (ten założony w ipfonie i ten przeniesiony z tpsa do ipfonu)
mogę dowolnie konfigurować na dwóch aparatach (i bramce pap2Teu) tak, aby nie dzwoniły jednocześnie, lecz aby dało sie dzwonić na dowolny jeden z nich.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 25 Kwiecień 2010, 00:17:40 am wysłane przez petrus239 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

pozdrawiam

petrus239
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Inne  »  Wątek: Czy tpsa ma prawo żądać dodatkowo 29 zł miesięcznie po przejściu do Ipfonu?
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines