www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Niedziela, 28 Kwiecień 2024, 23:26:54 pm
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: Głuche telefony VoIP
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Głuche telefony VoIP  (Przeczytany 6883 razy)
mikolodz
Newbie
*
Wiadomości: 16


« : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 12:10:46 pm »

Witam

Czy ktoś korzystający z IPFON odnotował u siebie głuche telefony przychodzące na jego bramkę VoIP ?
Ja dzisiaj miałem dwa takie telefony które zidentyfikowały mi się na telefonie jako SIP zamiast numeru telefony.
W zeszłym roku też takowe się zdarzały i identyfikowały się jako VOIP.

Znalazłem artykuł na ten temat:
http://di.com.pl/news/26160,0,Gluche_telefony_VoIP_%E2%80%93_ktos_skanuje_siec.html

Jest to dość denerwujące bo telefon dzwoni w nocy lub nad samym ranem.

Czy można coś z tym zrobić  ? jakoś z tym walczyć ? Czy można np zmienić domyślny port 5060 na inny i będzie to bez problemowo działać z IPFON ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
danelczyk
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 19:37:14 pm »

Witam

Zauważyłem u siebie dokładnie ten sam problem.Telefon dzwoni z reguły późnym wieczorem lub w nocy co kilkanaście dni.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #2 : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 21:06:31 pm »

No to na co czekacie? Trzeba zmienić port i tyle, 5069 będzie równie dobry. To tak naprawdę nie ma znaczenia, bo np. w bramkach za NAT-em i korzystaniu z operatora (sip proxy), i tak urządzenie widoczne jest na zupełnie innym porcie. Z tego też względu problem głuchych telefonów powinien dotyczyć (przynajmniej teoretycznie) tylko bramek wbudowanych w router albo podłączonych bezpośrednio (na publicznym IP). I nie dotyczy popularnych linksysów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: Głuche telefony VoIP
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines