www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Piątek, 29 Marzec 2024, 07:01:29 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: utrzymanie numerow
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: utrzymanie numerow  (Przeczytany 13839 razy)
SirM
Gość
« : Wtorek, 20 Marzec 2007, 00:14:45 am »

Chcialbym dac pod rozwage pewna sprawe.
Cenie sobie stabilnosc ipfona i roczna oplata za utrzymanie konta 100pln jest dla mnie do zaakceptowania bo i tak uzywam telefonu. Ale patrzac na konkurencje kwota nie jest mala.
Instaluje ipfona w rodzinie i mam na swoim koncie pare numerow.
Jednak w kilku przypadkach  na konkretnym numerze z roznych przeczyn osoba nie wydzwoni tych 100 zl rocznie i instalacja ipfona jest nieoplacalna.
 
I teraz zmiany do rozwazenia.
1. moglibyscie zaoferowac aby kilka numerow moglo korzystac z jednej puli pieniedzy. nawet gdyby mialoby sie kumulowac minimalna kwota zasilania (np. 2 numery to minimum 200zl ale na jednym koncie). Bez roznicy jak to by bylo technicznie. Wiem ze cos w tym stylu jestescie wstanie zaoferowac Mrugnięcie

2. Inna spawa ze przydalaby byc sie opcja bonusowa,  ze ktorys numerek nie bedzie musial byc zasilony kwota minimalna. np. do 4 numerow piąty gratis.

ja rozumiem ze Wam nie sa potrzebni klienci nie generujacy przychodow, ale tutaj chodzi o kolejne numery na koncie. Byc moze taki klient w koncu zacznie dzwonic wiecej, a przy okazji macie 1 klienta wiecej, konkurencja ma jednego mniej.

pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
tommek
Newbie
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #1 : Wtorek, 20 Marzec 2007, 09:37:02 am »

O ile mi wiadomo mozna dokupic drugi (i kolejny) numer do jednego konta billingowego. Jego koszt to 50 zl
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bombel
Administrator
Full Member
*****
Wiadomości: 168


« Odpowiedz #2 : Wtorek, 20 Marzec 2007, 10:33:41 am »

Ale chybanie o to chodzi SirM'owi.
Dokupienie drugiego numeru do jednego konta bilingowego to wciąż tylko jeden telefon wpięty do sieci.

SirM ma problem taki: użytkowik ma dwa ipfon'owe telefony - w biurze i domu. W biurze korzysta naprawde ostro i płaci miesiecznie kilkaset złotych, ale telefon domowy traktuje tylko awaryjnie. Nigdzie nie dzwoni bądź dzwonią tylko do niego. Nie jest w stanie wykorzystać 100zł przez rok i uważa nże nie fair jest to że straci swój numer.

Według mnie sytuacja, że nie zużyje się 100zł przez rok to naprawde abstrakcja Język
Ale możliwość że jedno konto bilingowe miałoby wiele numerów, które by czerpały z jednej kasy jest według mnie ważną opcjią, bo przecież np. mając w firmie 15 telefonów, kontrolowanie i doładowywanie każdego z osobna to strata czasu i nerwów. A tak możnaby ustalić limit kosztów na jeden aparat i wrzucić np 1000zł na łączne JEDNO konto.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 20 Marzec 2007, 10:38:16 am wysłane przez bombel » Zgłoś do moderatora   Zapisane
tommek
Newbie
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #3 : Wtorek, 20 Marzec 2007, 10:51:31 am »

hmmm z tego co mi wiadomo wraz z drugim numerem tworzony jest nowy uzytkownik z nowym kontem SIP. Wtedy obydwa telefony moga byc na jednym koncie billingowym i dzialac niezaleznie, kazdy ze swoim numerem. Przynajmniej kiedys tak bylo, z czego skorzystalem Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane
szymek
Gość
« Odpowiedz #4 : Poniedziałek, 26 Marzec 2007, 17:06:18 pm »

Przy zakupie numerów można się zwrócić do IPfonu aby kilka numerów korzystało z jednego konta bilingowego. Oni to ustawią.
Osobiście mam 8 numerów, które korzystają z jednego "worka pieniędzy", ważność i kwota doładowania są takie same dla wszystkich numerów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
SirM
Gość
« Odpowiedz #5 : Wtorek, 27 Marzec 2007, 03:41:19 am »

Przy zakupie numerów można się zwrócić do IPfonu aby kilka numerów korzystało z jednego konta bilingowego. Oni to ustawią.
Osobiście mam 8 numerów, które korzystają z jednego "worka pieniędzy", ważność i kwota doładowania są takie same dla wszystkich numerów.

no ja tez slyszalem, ze cos takiego jest mozliwe, ale na mojego maila odpowiedzieli ze sie nie da. Skoro nie ma takiej uslugi to sila nic nie wymusze.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #6 : Wtorek, 22 Maj 2007, 11:31:12 am »

Jak juz tu pare razy bylo pisane w innych watkach, nowy numer i konto SIP moze byc dolaczony do konta billingowego dla juz istniejacego numeru jezeli wczesniej zostanie doladowany kwota co najmniej 100 zl. Po doladowaniu na taka kwote trzeba sie zwrocic do IPFON-a o podpiecie konta do innego konta billingowego. Oczywiscie kasa z obu kotn ulega polaczeniu i jest do wykorzystania na rozmowy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #7 : Wtorek, 22 Maj 2007, 16:40:43 pm »

Z mojej strony dodam jednak, iż zależy to od każdorazowej oceny pracownika, czy zgodzić się na takie zasady. Generalna zasada jest taka, iż taka opcja istnieje dla klientów dużo dzwoniących, dla których ważność konta nie ma znaczenia, a chodzi wyłącznie o ułatwienie w doładowywaniu konta.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #8 : Niedziela, 12 Sierpień 2007, 01:41:02 am »

A najbardziej by się przydała taka opcja właśnie dla klientów, dla których ważność konta ma znaczenie (tego drugiego, z którego się mało dzwoni).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: utrzymanie numerow
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines