www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Piątek, 19 Kwiecień 2024, 06:42:35 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: Słabe połączenia na komórki...
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Słabe połączenia na komórki...  (Przeczytany 14132 razy)
wacki4
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Wtorek, 07 Sierpień 2007, 14:25:39 pm »

Korzystam z połączeń przez bramkę Voip, i na każdy inny numer prócz komórek moje połączenia są w porządku... jednak jak dzwonie na którykolwiek komórkowy to połączenie jest bardzo ciche i szumi że rozmówca ledwo mnie słyszy, jak dzwonie z telefonu komórkowego to wszystko jest ok... czy można coś z tym zrobić ? czy jest to 'normalne' i występuje u każdego ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #1 : Niedziela, 12 Sierpień 2007, 01:37:33 am »

Dzwonisz przez "tanie komórki" (z CLIR - opcja domyślna jeżeli nic nie ruszałeś w ustawieniach konta) - 49 gr/min czy normalnie - 68 gr/min?
Wg moich obserwacji przy dzwonieniu przez "tanie komórki" taka słaba jakość to częste zjawisko. Przy dzwonieniu normalną drogą jakość jest bez zarzutu.
Nie wiem jak kierowane są połączenia przez te "tanie komórki" (ktoś wie? Może niech się podzieli tą wiedzą?), w jaki sposób to działa, ale z jakością bywają tam problemy...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
zlap
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Niedziela, 26 Sierpień 2007, 21:48:00 pm »

W Polsce (i nie tylko) mamy dosyć dziwną sytuację, polegającą na tym że ceny hurtowe ruchu terminowanego do operatorów komórkowych są wyższe od cen, jakie płacą zwykli abonenci tych sieci. Oznacza to więc tyle, że dzwoniąc "z komórki na komórkę" zapłacimy u danego operatora mniej za połączenie niż ten sam operator zażądał by od innego operatora za przyjęcie połączenia z zewnątrz. Tą dziwną (chorą...) zależność wykorzystują operatorzy VoIP, terminując ruch poprzez tzw. FCT (Fixed Cellular Terminal). Czasami - urządzenia te mają styk z operatorem komórkowym poprzez normalny interfejs radiowy (GSM), czyli działają jak zwykły telefon komórkowy - stąd gorsza jakość połączenia. Stąd też wynika fakt, że nie może być prezentowany rzeczywisty numer rozmówcy - bo de-facto połączenie "wchodzi" do sieci operatora komórkowego od takiego "wirtualnego" abonenta (bramki). Notabene, operatorzy sieci ruchomych nie są zbyt przychylni (to określenie eufemistyczne....) temu rozwiązaniu.
Połączenia "bez CLIR" są kierowane do operatorów komórkowych bez uciekania się do takich sztuczek - stąd lepsza jakość.
Pozdrawiam, Zbyszek
Zgłoś do moderatora   Zapisane
przygod
Newbie
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #3 : Środa, 24 Październik 2007, 13:06:41 pm »

Szkoda tylko że w cenniku nikt nie zaznacza że poza brakiem prezentacji numeru otrzymuje się tez gorszą jakość połączenia. Wszędzie na stronach jest tylko wspomniane że jedyną różnicą jest prezentacja numerów...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
arcuser
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Środa, 05 Grudzień 2007, 17:48:56 pm »

Szkoda tylko że w cenniku nikt nie zaznacza że poza brakiem prezentacji numeru otrzymuje się tez gorszą jakość połączenia. Wszędzie na stronach jest tylko wspomniane że jedyną różnicą jest prezentacja numerów...

Ja korzystam z droższej opcji i jakość jest bardzo kiepska, a dokładniej głośność - momentami z rozmówcą się nie słyszymy. Co w takim przypadku?

arcuser
Zgłoś do moderatora   Zapisane
marekuja
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 04 Luty 2008, 11:48:51 am »

Zgadza sie potwierdzam.
Sam korzystam z IPFONA juz 2 lata i jakość komórek jest kiepska .
Mysle że firma IPFon cos z tym zrobi
Zgłoś do moderatora   Zapisane
adamski
Jr. Member
**
Wiadomości: 50


IPFON , O2 , 3


« Odpowiedz #6 : Wtorek, 29 Kwiecień 2008, 18:20:24 pm »

Ja nie moge narzekac na jakosc polaczen

a obecnie mieszkam  w Anglii
i nie mam zadnej gorszej jakosci  gdzie servery angielskiesa  ponad 2000 km stad  Duży uśmiech

na wlaczonym wyswietlaniu numeru jakosc jest idealna



jesli ma ktos pytania na temat uzywania voip w Anglii to sluze pomoca

Zgłoś do moderatora   Zapisane

specjalista ds. VOIP

TECH Company
marad_co
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #7 : Piątek, 09 Styczeń 2009, 13:22:38 pm »

Sorki ze podbije watek ale nie wiem gdzie to umiescic

Poszukuje jakiegos dobrego angielskiego operatora VOIP (potrzebny numer telefonu w UK a najlepiej to voip oczywiscie bo najtaniej)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: Słabe połączenia na komórki...
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines