www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sobota, 18 Maj 2024, 21:43:32 pm
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: VOiP w zakładzie pracy
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: VOiP w zakładzie pracy  (Przeczytany 4448 razy)
szczur
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Wtorek, 29 Maj 2007, 19:26:11 pm »

Witam

U mnie w robocie coś tam szefowi ktos podpowiedzial o tanich rozmowach , no to chlop sie zapalil do pomyslu a sprawe oczywiscie scedowal na mnie. Dlatego zwracam sie do Was z kilkoma pytaniami.

1.Firma posiada lacze DSL 1Mb/s z jednym publicznym adresem IP. Z tego co przeczytalem bramka VOiP nie potrzebuje stalego IP. Moje pytanie. Czy moge sobie po prostu wpiac bramke do switcha w sieci lokalnej i bedzie grało ? Firewalla przemilcze bo nie ma.

2. W moim miejscu pracy w sieci stoi ponad 40 komputerow pospinanych prostymi (domowymi) switchami. Czy jak dopne do tych switchy jeszcze VoiPa to wogole z tej sieci jeszcze cos zostanie ? No i czy jakosc polaczen bedzie w takiej sieci jeszcze na przyzwoitym poziomie. Wiem ze to zalezy od wielu czynnikow ale moze ktos z Was uruchamial juz bramke w podobnej sieci ?

3. Czy IPfone jest usługą wylacznie typu pre-paid ? Czyli zawsze trzeba uwazac zeby konto nie wyschlo ? Jesli tak to chyba dosc klopotliwe, przynajmniej w miejscu pracy. A moze jest inaczej ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

S
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #1 : Wtorek, 29 Maj 2007, 21:24:05 pm »


1.Firma posiada lacze DSL 1Mb/s z jednym publicznym adresem IP. Z tego co przeczytalem bramka VOiP nie potrzebuje stalego IP. Moje pytanie. Czy moge sobie po prostu wpiac bramke do switcha w sieci lokalnej i bedzie grało ? Firewalla przemilcze bo nie ma.

Może, ale nie każda bramka sobie radzi.

2. W moim miejscu pracy w sieci stoi ponad 40 komputerow pospinanych prostymi (domowymi) switchami. Czy jak dopne do tych switchy jeszcze VoiPa to wogole z tej sieci jeszcze cos zostanie ? No i czy jakosc polaczen bedzie w takiej sieci jeszcze na przyzwoitym poziomie. Wiem ze to zalezy od wielu czynnikow ale moze ktos z Was uruchamial juz bramke w podobnej sieci ?

Zapomnij zabraknie Ci łącza. Jeśli masz 40 komputerów to pewnie 40 telefonów, więc minimum to musisz mieć 256/256 łącze tylko dla voip'a.


3. Czy IPfone jest usługą wylacznie typu pre-paid ?

tak


Czyli zawsze trzeba uwazac zeby konto nie wyschlo ?
ustawiasz kwotę minimalną, jak ją osiągniesz to dostajesz maila.

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: VOiP w zakładzie pracy
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines