www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sobota, 18 Maj 2024, 15:18:14 pm
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Wątek: telefon sam dzwoni w środku nocy
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: telefon sam dzwoni w środku nocy  (Przeczytany 13306 razy)
syq
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Sobota, 08 Październik 2011, 11:08:21 am »

Witam, jestem nowy na forum wiec najpierw chciałem się przywitać. Około 2 miesięcy temu założyłem bratu telefon, ja osobiscie jestem użytkownikiem już od ładnych paru lat i nigdy nie miałem problemu z dostawcą. Natomiast u mojego brata od chwili założenia telefon sam dzwoni po kilka razy w ciągu nocy z numeru 100. Dzwoni cały czas dopóki się go nie odbierze, w słuchawce nic nie słychać. Po zakończeniu "rozmowy" po paru minutach telefon znowu dzwoni i tak codziennie po kilka razy w nocy. Jest to dosyć męczące. Może ktoś z użytkowników miał podobny problem. Telefon jest podłączony pod bramkę. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
admin
Administrator
Newbie
*****
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #1 : Poniedziałek, 10 Październik 2011, 11:54:08 am »

podaj model bramki, z którego korzystasz
Zgłoś do moderatora   Zapisane
jerrysparrow
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Sobota, 15 Październik 2011, 13:06:25 pm »

Witam,

U mojej siostry była dokładnie taka sama sytuacja. Na dodatek po kilku dniach bramka przestała się logować do serwera. Używa Planet VIP-157(V3).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
gutekbull
Newbie
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Sobota, 14 Czerwiec 2014, 19:12:45 pm »

Mam ten sam prolem ,ustawiczne telefony z numeru 100 ?
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu ?
Bramka grandstream.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #4 : Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014, 20:09:30 pm »

Tego typu połączenia nie przechodzą przez naszą platformę, tylko są efektem skanowania internetu przez roboty i wysyłania w kierunku urządzenia spreparowanego pakietu SIP.

W urządzeniach marki Grandstream jest ustawienie, którego włączenie eliminuje ten problem. W zależności od modelu opcja oznaczona jest jako:"Check SIP User ID for INVITE", "Validate Incoming Messages" albo "Allow Incoming SIP messages from SIP Proxy Only".
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Wątek: telefon sam dzwoni w środku nocy
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines