www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wtorek, 14 Maj 2024, 06:22:22 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Bezpieczne połączenie VoIP z IPFON - doczekamy się?
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Bezpieczne połączenie VoIP z IPFON - doczekamy się?  (Przeczytany 21923 razy)
krzbia
Newbie
*
Wiadomości: 19


« : Środa, 15 Kwiecień 2009, 21:51:22 pm »

Systematycznie rośnie liczba informacji o atakach na infrastrukturę VoIP, podsłuchy itp. Kiedy w końcu IPFON zdecyduje się na szyfrowanie połączenia SIP oraz RTP?  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #1 : Czwartek, 16 Kwiecień 2009, 21:10:13 pm »

To nie jest sprawa czy chcemy czy nie chcemy, ale uwarunkowań technicznych. Wprowadzenie SRTP w takiej skali jest bardzo skomplikowaną operacją.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
krzbia
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #2 : Piątek, 17 Kwiecień 2009, 16:15:46 pm »

Doskonale rozmumiem, że niekoniecznie jest to prosta rzecz do zrobienia. No, może do zrobienia jest prosta, ale wdrożenie już nie jest takie proste. Kwestia jednak polega na tym na ile IPFON zamierza chronić swoich klientów przed rosnącym zagrożeniem ze strony ataków na komunikację VoIP.
W tym momencie wystarczyłaby odpowiedź typu: tak, planujemy to wdrożyć do końca roku, lub nie, uważamy że jest to zbędne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Krzysiek
Jr. Member
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #3 : Środa, 30 Grudzień 2009, 23:38:01 pm »

To ja też, już standardowo "podłączę" się pod to pytanie.

Generalnie pojawia się coraz więcej implementacji ataków na SIP/VoIP i wydaje mi się, że jakieś stanowisko firmy IPFON, jak operatora byłoby dla nas - klientów - istotne.

Czy można by prosić o uchylenie rąbka tajemnicy:
- czy jest coś takiego w planach?
- jeśli tak, to jakie są ramy czasowe.. np. 2010, 2011... 2050? Mrugnięcie

Po prostu sprawa staje się coraz bardziej istotna.

Pozdrawiam,
-K.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #4 : Środa, 06 Styczeń 2010, 20:35:50 pm »

Ja bym jeszcze dodał ogólniejsze pytanie - czy są w planach na ten rok jakiekolwiek zmiany funkcjonalne? Oprócz szyfrowania transmisji (która notabene jest ogólnie mało popularna - również w sprzęcie - ciekawe dlaczego?) przydałby się kodek G722 dla połączeń w sieci i rozszerzenie funkcjonalności systemu, np. numery wewnętrzne na inne konta billingowe w ipfon.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #5 : Czwartek, 07 Styczeń 2010, 19:57:02 pm »

rozszerzenie funkcjonalności systemu, np. numery wewnętrzne na inne konta billingowe w ipfon.

mógłbyś szerzej napisać na czym miałoby to dokładnie polegać ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #6 : Czwartek, 07 Styczeń 2010, 20:00:24 pm »

To ja też, już standardowo "podłączę" się pod to pytanie.

Generalnie pojawia się coraz więcej implementacji ataków na SIP/VoIP i wydaje mi się, że jakieś stanowisko firmy IPFON, jak operatora byłoby dla nas - klientów - istotne.

Czy można by prosić o uchylenie rąbka tajemnicy:
- czy jest coś takiego w planach?
- jeśli tak, to jakie są ramy czasowe.. np. 2010, 2011... 2050? Mrugnięcie

Po prostu sprawa staje się coraz bardziej istotna.

Pozdrawiam,
-K.


Nie bardzo rozumiem skąd te obawy i przeświadczenie iż sprawa jest coraz bardziej istotna ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #7 : Czwartek, 07 Styczeń 2010, 21:16:01 pm »

rozszerzenie funkcjonalności systemu, np. numery wewnętrzne na inne konta billingowe w ipfon.

mógłbyś szerzej napisać na czym miałoby to dokładnie polegać ?

Dzisiaj, dodając numery wewnętrzne, mogę zrobić tylko wskazanie na swoim koncie. Jeśli mam jeden numer, to jest to właśnie ten numer miejski (login001) oraz ew. poczta głosowa (login002). Nie mogę natomiast wskazać loginu kogoś innego (inny-login001). Byłoby bardzo przydatne!

[edit] Notabene - dlaczego na drugim moim koncie (właściwie koncie dziewczyny), nie ma w Numerach opcji "Numery wewnętrzne" w ogóle? Dopiero to zobaczyłem.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 07 Styczeń 2010, 21:30:46 pm wysłane przez kangyooni » Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #8 : Piątek, 08 Styczeń 2010, 18:59:32 pm »

Numery wew. są usługa przewidzianą do połączeń wewnątrz jednej grupy usług, są odpowiednikiem jednej centrali w ramach której można kreowac i łączyć się po nr wew.

Do połączeń między kontami znajdującymi się w różnych panelach służą numery miejskie.

Z takim kontem można też spróbować połączyć się wybierając zamiast numeru nazwe_konta_SIP, w takim przypadku strumień głosu nie będzie zapętlany przez nas i w tym przypadku oba konta muszą znajdować się za tym samym NATem albo na publicznych adresach IP.

W przypadku korzystania z urządzeń Linksys można nazwę konta SIP wpisać pod którymś ze Speed Dial.

Numery wew. widoczne są dopiero po włączeniu ich w Preferencjach.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #9 : Piątek, 08 Styczeń 2010, 20:07:12 pm »

OK rozumiem, jednak po prostu proponowałem rozszerzenie funkcjonalności. W moim przypadku niestety nie mogę wybrać samego identyfikatora (Siemens Gigaset IP - moim zdaniem to duże niedopatrzenie), a tylko to (lub właśnie numery wewn.) gwarantuje połączenie bezpośrednie. Jeśli oba terminale są zagranicą, to kierowanie ich przez Wasz serwer daje spore opóźnienie.

No ale zostaje jeszcze pytanie o szyfrowane połączenia i G722... Mrugnięcie

pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #10 : Wtorek, 12 Styczeń 2010, 19:33:36 pm »

To jeszcze raz ja...
Może w takim razie dałoby się umożliwić wpisanie sip url w numerach skróconych? Jest to możliwe?

No i ponawiam pytanieo szyfrowane połączenia i G722..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
skipper
Newbie
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #11 : Piątek, 07 Maj 2010, 00:59:20 am »

.......
Z takim kontem można też spróbować połączyć się wybierając zamiast numeru nazwe_konta_SIP, w takim przypadku strumień głosu nie będzie zapętlany przez nas i w tym przypadku oba konta muszą znajdować się za tym samym NATem albo na publicznych adresach IP.

W przypadku korzystania z urządzeń Linksys można nazwę konta SIP wpisać pod którymś ze Speed Dial.

......




A dlaczego nie można wpisać nazwy_konta_SIP w Numerach Skróconych Menu IPFON?

Skoro mam bramkę ATA, to chciałbym móc wykonywać połączenia do innych użytkowników kont SIP a nie tylko na odpłatne numery miejskie.

Czy można jakoś inaczej wykonywać takie połączenia ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
jako
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #12 : Środa, 09 Luty 2011, 14:23:16 pm »

Dołączam się do pytania o szyfrowanie połączenia voip.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Bezpieczne połączenie VoIP z IPFON - doczekamy się?
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines