www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wtorek, 14 Maj 2024, 08:01:08 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Moneybookres - nowy operator płatności kartami kredytowymi
Strony: [1] 2 3
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Moneybookres - nowy operator płatności kartami kredytowymi  (Przeczytany 49502 razy)
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« : Czwartek, 11 Październik 2007, 12:01:02 pm »

Informujemy, iż zmianie uległ operator płatności kartami kredytowymi. Dotychczasowy operator POLCARD został zastąpiony przez MONEYBOOKERS.

Zmiana została spowodowana dbałością o poziom bezpieczeństwa. System MONEYBOOKERS dokonuje większej weryfikacji podczas dokonywania płatności i tym samym dużo mocniej ogranicza możliwości transakcji wyłudzeniowych (tzw. fraudów).

Mamy nadzieję, iż zmiana ta spotka się z Państwa akceptacją.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
idfm
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #1 : Niedziela, 14 Październik 2007, 11:22:25 am »

Dla mnie to zdecydowanie gorsze warunki płatności. Nie dosyć, że trzeba deponować na jakimś dodatkowym koncie moneybookres środki to jeszcze "wpłacając" kartą VISA/MasterCard zabierane jest 1,90% prowizji (normalnie płatności kartą są bez prowizji i to na całym świecie!). Ponadto dokonując już właściwego przelewu z wydzielonego konta moneybookres zostaniemy jeszcze raz obciążeni prowizją tym razem 0,5%. Reasumując jak la mnie po IPFON zastępując płatności kartowe PolCard płatnościami mocno pseudo-kartowymi w moneybookres zniechęcił skutecznie do płatności kartowych a dla osób posiadających karty kredytowe to duża wada.
Co do bezpieczeństwa to właśnie PolCard jako jeden z pierwszych na polskim rynku wprowadził tzw. bezpieczne płatności przez Internet (3D Secure lub inaczej Verify by VISA) i jak tylko bank wydawca karty oferuje sowim posiadaczom kart taką usługę to mogą płacić najbezpieczniej w świecie (np. BZWBK oferuje to swoim klientom - posiadaczom kart VISA a wkrótce zaoferuje to również dla kart MasterCard).
Sugeruję przywrócenie "normalnych" płatności kartowych (czy to przez PolCard czy eCard) a te moneybookres ewentualnie pozostawić jako opcja dla chętnych. Ja na pewno chętnie z moneybookres nie skorzystam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
lupino
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Poniedziałek, 15 Październik 2007, 00:01:10 am »

o juz chyba przesada, niby udało sie zapałacić przez moneybookers>przelewy24.pl ale przeniosło mnie na strone logowania INOTELa https://app.inotel.pl/main.php ; to chyba jest skandal


* ipfon panel platniczy moneybookers 06.png (11.16 KB, 786x398 - wyświetlony 1751 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
dareczekc
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Poniedziałek, 15 Październik 2007, 08:09:37 am »

Jak dla mnie IPFON zaczyna szukać możliwości cięcia kosztów lub ktoś im zapłacił (wiadomo kto) za to żeby wprowadzić tego operatora. Czemu nie zostawiliście starego operatora płatności? Trzeba było dodatkowo wprowadzić nowego zostawiając możliwość płacenia tak jak komu wygodnie.
Jestem z Wami prawie od samego początku i takie posunięcia (tzn. ograniczające możliwości użytkowników) nie są dla mnie zrozumiałe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam
Dariusz Chmiel
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #4 : Poniedziałek, 15 Październik 2007, 08:30:47 am »

Jak dla mnie IPFON zaczyna szukać możliwości cięcia kosztów lub ktoś im zapłacił (wiadomo kto) za to żeby wprowadzić tego operatora. Czemu nie zostawiliście starego operatora płatności? Trzeba było dodatkowo wprowadzić nowego zostawiając możliwość płacenia tak jak komu wygodnie.
Jestem z Wami prawie od samego początku i takie posunięcia (tzn. ograniczające możliwości użytkowników) nie są dla mnie zrozumiałe.


To nie jest nasza inicjatywa, tylko Przelewów24.pl, nastąpiły tam zmiany i Przelewy24.pl postanowiły zamienić POLCARD na Moneybookers, bo w tym przypadku są w stanie dokonywać większej autoryzacji karty i dzięki temu nie będzie fraudów.

My mamy umowę tylko z Przelewami24.pl i w ramach tej umowy obsługiwane są także karty kredytowe. Jesteśmy z nimi w kontakcie i pracując razem z Moneybookers nad rozwiązaniem zgłaszanych problemów

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 15 Październik 2007, 14:37:49 pm »

Dla mnie to zdecydowanie gorsze warunki płatności. Nie dosyć, że trzeba deponować na jakimś dodatkowym koncie moneybookres środki to jeszcze "wpłacając" kartą VISA/MasterCard zabierane jest 1,90% prowizji (normalnie płatności kartą są bez prowizji i to na całym świecie!). Ponadto dokonując już właściwego przelewu z wydzielonego konta moneybookres zostaniemy jeszcze raz obciążeni prowizją tym razem 0,5%. Reasumując jak la mnie po IPFON zastępując płatności kartowe PolCard płatnościami mocno pseudo-kartowymi w moneybookres zniechęcił skutecznie do płatności kartowych a dla osób posiadających karty kredytowe to duża wada.
Co do bezpieczeństwa to właśnie PolCard jako jeden z pierwszych na polskim rynku wprowadził tzw. bezpieczne płatności przez Internet (3D Secure lub inaczej Verify by VISA) i jak tylko bank wydawca karty oferuje sowim posiadaczom kart taką usługę to mogą płacić najbezpieczniej w świecie (np. BZWBK oferuje to swoim klientom - posiadaczom kart VISA a wkrótce zaoferuje to również dla kart MasterCard).
Sugeruję przywrócenie "normalnych" płatności kartowych (czy to przez PolCard czy eCard) a te moneybookres ewentualnie pozostawić jako opcja dla chętnych. Ja na pewno chętnie z moneybookres nie skorzystam.

Poniżej wkleiłem odpowiedź P24.pl dotyczącą opłat pobieranych przez Moneybookres.

Gdy wybierze płatność kartą kredytową nie są od takiej płatności pobierane żadne prowizje od klienta. Natomiast płatność przez portfel elektroniczny Moneybooers, bo ten przypadek opisał klient jest obarczona dla niego dodatkową opłatą, właśnie za doładowanie portfela. Wszystkie informacje na temat tabeli opłat użytkownik otrzymuje na stronach Moneybookers. Aby nie płaci prowizji należy wybrać opcję płacenia kartami, a nie portfelem

My z naszej strony poprosiliśmy P24.pl o wyłączenie w tej chwili opcji portfel Moneybookres, tak aby dodatkowo nie wprowadzać zamieszania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
mlopaci
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Czwartek, 18 Październik 2007, 14:00:17 pm »

Ta zmiana jest niedopuszczalna!!!!

1) Moneybrokers wymaga założenia u nich konta i zapisania tam numeru karty kredytowej.  Regulamin mojej karty kredytowej Citibank stanowi "2.7 W przypadku zamówień lub zleceń składanych telefonicznie, listem, przez Internet lub - jeżeli wynika to z umowy między usługodawcą a Klientem - podanie usługodawcy lub sprzedawcy numeru i daty ważności Karty jest równoznaczne z potwierdzeniem przez Klienta zlecenia
dokonania Transakcji". Zgodnie z tym regulaminem rejestracja w moneybrokers (który staje się usługodawcą) jest zgodą na dowolne transakcje.

2) Regulamin kart Citibank "12.4.  Numer Karty może być udostępniony wyłącznie w celu dokonania Transakcji zgodnie z warunkami Umowy albo zgłoszenia faktu zgubienia, kradzieży lub zniszczenia Karty." Założenie konta w moneybrokers jest złamaniem tego punktu regulaminu

3) Spółka Moneybrokers jest spółką brytyjską i nie podlega jurysdykcji prawa RP. Wszelkie spory z moneybrokers są rozstrzygane przez sąd w Londynie. Klienci oszukani przez moneybrokers nie będą mieli praktycznej możliwości dochodzenia swoich roszczeń.

4) IPfon zmuszając swoich klientów do podawania danych osobowych firmie brytyjskiej prawdopodobnie narusza przepisy ustawy o ochronie danych osobowych art. 47

5) Mam duże wątpliwości czy obecny system płatności jest zgodny z przepisami art 161 i 162 Prawa Telekomunikacyjnego

6) Jeszcze większe wątpliwości pojawiają się po pobieżnej lekturze "ustawy z dnia 12 września 2002 r.                                                      o elektronicznych instrumentach płatniczych"

Zgłoś do moderatora   Zapisane
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #7 : Czwartek, 18 Październik 2007, 20:23:28 pm »

To nie jest nasza inicjatywa, tylko Przelewów24.pl, nastąpiły tam zmiany i Przelewy24.pl postanowiły zamienić POLCARD na Moneybookers, bo w tym przypadku są w stanie dokonywać większej autoryzacji karty i dzięki temu nie będzie fraudów.

My mamy umowę tylko z Przelewami24.pl i w ramach tej umowy obsługiwane są także karty kredytowe. Jesteśmy z nimi w kontakcie i pracując razem z Moneybookers nad rozwiązaniem zgłaszanych problemów

Jeszcze nie próbowałem płacić przez Moneybookers, więc nie wiem czy dość powszechne w sieci twierdzenie o tym, że te płatności są bardzo niewygodne, jest prawdą czy nie...
Ale jeżeli faktycznie tak jest, to Przelewy24 zmieniając Polcard na Moneybookers strzeliły sobie w stopę i podłożyły się konkurencji, czyli AllPay'owi. Więc sugerowałbym Wam zmianę Przelewów24 na AllPay'a. Z tego co wiem są nawet tańsi od Przelewów24 (niższe prowizje). Robiłem parę miesięcy temu jeden sklep internetowy i oczywiście zastanawiano się nad wyborem - Przelewy24 czy AllPay. Firma rozmawiała telefonicznie i z jednym, i z drugim usługodawcą, negocjowali prowizje. AllPay zaoferował znacznie lepsze warunki.
Nie wiem na czym miałaby polegać "większa autoryzacja" karty w Moneybookers bo poza numerem karty, datą ważności i CVC/CVV jedyną daną, którą jeszcze można sprawdzić, jest adres właściciela karty, ale weryfikacja adresu jest obsługiwana praktycznie tylko dla kart wydanych przez amerykańskie banki... Więc IMHO dla polskich kart nie będzie żadnej, ale to żadnej różnicy w bezpieczeństwie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
SirM
Gość
« Odpowiedz #8 : Środa, 24 Październik 2007, 18:22:48 pm »

Ta zmiana jest niedopuszczalna!!!!

wypowiem sie tez w tym watku.

Po tej zmianie na moneybooker nie moge zaplacic karta, bo jestem firma,a  formularz ma bledy.
Wkurza mnie takie podejscie ipfona i to ze przez 12 dni nic z tym nie zostalo zrobione.
IPfon nie jest tanim operatorem pod wzgledem rocznej kwoty na utrzymanie numeru.
Do tej pory wszystkim Was polecalem, a sam akceptowalem te stawki, bedac zadowolony z dzialania i dobrego supportu. No ale ta sprawa teraz to jest naprawde nieporozumienie, i nie moge zrozumiec dlaczego IPFON uparcie trzyma sie tego p24 skoro oni jak widac nie sa wstanie zapewnic dobrej obslugi platnosci.


Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #9 : Czwartek, 25 Październik 2007, 09:59:27 am »

Ta zmiana jest niedopuszczalna!!!!

wypowiem sie tez w tym watku.

Po tej zmianie na moneybooker nie moge zaplacic karta, bo jestem firma,a  formularz ma bledy.
Wkurza mnie takie podejscie ipfona i to ze przez 12 dni nic z tym nie zostalo zrobione.
IPfon nie jest tanim operatorem pod wzgledem rocznej kwoty na utrzymanie numeru.
Do tej pory wszystkim Was polecalem, a sam akceptowalem te stawki, bedac zadowolony z dzialania i dobrego supportu. No ale ta sprawa teraz to jest naprawde nieporozumienie, i nie moge zrozumiec dlaczego IPFON uparcie trzyma sie tego p24 skoro oni jak widac nie sa wstanie zapewnic dobrej obslugi platnosci.

Daliśmy Przelewom24.pl czas do końca miesiąca na poprawę działania kart przez Moneybookers. Jeśli do tego czasu nie nastąpi poprawna, podejmiemy kroki w/s zmian operatora płatności internetowych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
idfm
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #10 : Sobota, 27 Październik 2007, 14:46:23 pm »

Ta zmiana jest niedopuszczalna!!!!
........................................................

Daliśmy Przelewom24.pl czas do końca miesiąca na poprawę działania kart przez Moneybookers. Jeśli do tego czasu nie nastąpi poprawna, podejmiemy kroki w/s zmian operatora płatności internetowych.

a więc powiedzmy sobie szczerze, że nie nastąpiła (poprawa). Proponuję podjąć rozmowy z Polcard i tak jak sugerował któryś z przedmówców dogadać kwestie niepotrącania należności w przypadku wydania towaru/usługi (czy to wprost czy nawet dodatkowe restrykacje, że tylko nowi klienci /płacący po raz pierwszy/ będą musieli się "bardziej" zweryfikować). Już wkrótce wydzwonię swój aktualny limit w ipfon do zera i jestem bardzo ciekaw czy będę mógł zapłacić normalnie (czyli kartą) co było dla mnie jednym z ważniejszych kryteriów wyboru opertora...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
wiemir
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #11 : Czwartek, 01 Listopad 2007, 22:01:47 pm »

Ta zmiana jest niedopuszczalna!!!!
........................................................

Daliśmy Przelewom24.pl czas do końca miesiąca na poprawę działania kart przez Moneybookers. Jeśli do tego czasu nie nastąpi poprawna, podejmiemy kroki w/s zmian operatora płatności internetowych.

a więc powiedzmy sobie szczerze, że nie nastąpiła (poprawa). Proponuję podjąć rozmowy z Polcard i tak jak sugerował któryś z przedmówców dogadać kwestie niepotrącania należności w przypadku wydania towaru/usługi (czy to wprost czy nawet dodatkowe restrykacje, że tylko nowi klienci /płacący po raz pierwszy/ będą musieli się "bardziej" zweryfikować). Już wkrótce wydzwonię swój aktualny limit w ipfon do zera i jestem bardzo ciekaw czy będę mógł zapłacić normalnie (czyli kartą) co było dla mnie jednym z ważniejszych kryteriów wyboru opertora...

Ja już wydzwoniłem swój limit i nie mogę zapłacić kartą (VISA)<br> Wcześniej nie było żadnych problemów.... <br> Myślę że powinniście się dogadać z wcześniejszym operatorem bo jeśli nie wielu klientów może zrezygnować....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
isiek
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #12 : Sobota, 03 Listopad 2007, 23:34:47 pm »

Ja przyłączyłem się do IPFON ok. dwa tygodnie temu. Przebywam w Irlandii i chętnie korzystałbym z waszych usług ale jedyną możliwą dla mnie formą płatności jest karta kredytowa. Niestety płatność za pośrednictwem Moneybookres to jakaś "awaria". A szkoda bo jakość rozmów wyśmienita, Znacznie lepsza od Skype, i warto za to zapłacić. Tylko jak?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
dcast
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #13 : Piątek, 09 Listopad 2007, 01:10:49 am »

Dojebaliscie teraz, ja tez nie mogę płacić z mojej master card. [.........], w trakcie waznej rozmowy mnie przerwalo i nie moge dokonczyc. Ma kto jakis inny namiar na lepsza usluge VOIP?
« Ostatnia zmiana: Piątek, 09 Listopad 2007, 09:02:06 am wysłane przez psiwek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
dcast
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #14 : Piątek, 09 Listopad 2007, 01:12:41 am »

[...] troche mnie ponioslo, dalem rade zaplacic na drugi dzien przelewem, szkoda jednak ze nie da rady dalej placici karta...
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 11 Listopad 2007, 17:39:50 pm wysłane przez dcast » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Moneybookres - nowy operator płatności kartami kredytowymi
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines