www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sobota, 18 Maj 2024, 23:31:41 pm
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: Darmowe rozmowy z innymi sieciami VoIP
Strony: 1 [2]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Darmowe rozmowy z innymi sieciami VoIP  (Przeczytany 35754 razy)
Jaś Fasola
Gość
« Odpowiedz #15 : Środa, 04 Kwiecień 2007, 17:50:28 pm »

Ludzie! Nie piszcie o bezpłatnych rozmowach do innych sieci voip lub że coś w IPFON jest drogo, bo jeżeli coś jest drogo, to poczytajcie sobie dokładnie np. tu: www.telik.pl
A żeby nie być gołosłownym i oszczędzić co niektórym nudnej lektury regulaminu, to krótko:

1. rozmowy po 11 groszy w rozliczeniu minutowym

2. jak doładujesz konto za 25 zł, to łykną po 5 zł za utrzymanie numeru za każdy miesiąc, czyli za kwartał 15 zł i na rozmowy zostanie tylko 10 zł.


No i co wy na to? Nie wiem czy warto szukać miodu lub dziury w całym.....

Pozdrawiam Forumowiczów i IPFON!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Rafal
Gość
« Odpowiedz #16 : Środa, 04 Kwiecień 2007, 18:20:10 pm »

Ważność związana jest kontem billingowym, więc dotyczy usług (numeru), który jest przypisany do danego konta billingowego.


A czy bedzie w przyszlosci mozliwosc podlaczania do jednego konta billingowego wiecej jak jednego nr tel? Tak aby wszytskie telefonu korzystaly z jednej puli pieniedzy.
Jeden nr telefonu moze przeciez byc  bezplatny, a kazdy nastepny za jakas niewielka miesieczna oplata? Raczej nic na tym byscie nie tracili.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #17 : Środa, 04 Kwiecień 2007, 22:29:18 pm »

A czy bedzie w przyszlosci mozliwosc podlaczania do jednego konta billingowego wiecej jak jednego nr tel? Tak aby wszytskie telefonu korzystaly z jednej puli pieniedzy.

Pewne możliwości w tym zakresie są już w tej chwili. Dla Klientów którzy dużo dzwonią, mają wiele numerów robimy wyjątki. w razie pytań, proszę skontaktuj się z naszym BOKiem -> bok@ipfon.pl
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
M@rk
Gość
« Odpowiedz #18 : Środa, 04 Kwiecień 2007, 23:28:48 pm »

Rozumiem że okres doładowania jest filtrem oby oddzielić numery które nie generują ruchu
wychodzącego czyli przynoszącego wam zyski ale myślę że obopólną korzyść przyniosło by premiowanie doładowań.
jest tak: Karta IPFON 10 - 1 miesiąc;  Karta IPFON 25 - 3 miesięce;   Karta IPFON 50 -  6 miesięcy; 
Karta IPFON 100 -  12 miesięcy a można by było tak np: 25zł - 3 miesięce; 50zł -  7 miesięcy; 100zł -  15 miesięcy.
 Jeżeli ktoś płaci z góry za rok to przez ten okres obracacie jego kasą macie z tego
więcej korzyści niż z kogoś kto będzie doładowywał konto 4x 25zl i to za każdym razem pod koniec ważności
konta ponadto jak ktoś zapłaci z góry za rok to przez ten rok będzie z wami "przywiąże się do numeru" i jest
większe prawdopodobieństwo że zostanie z wami na dłórzej a osobnik który doładuje za 10zł czy 25zł
"potestuje" dziś jest jutro może go nie być a chyba zależy wam również na zatrzymaniu obecnych,
stałych jak i na pozyskanie nowych klientów.
Pozdrawiam

Do Jaś Fasola

Ludzie! Nie piszcie o bezpłatnych rozmowach do innych sieci voip lub że coś w IPFON jest drogo, bo jeżeli coś jest drogo, to poczytajcie sobie dokładnie np. tu: www.telik.pl
A żeby nie być gołosłownym i oszczędzić co niektórym nudnej lektury regulaminu, to krótko:

1. rozmowy po 11 groszy w rozliczeniu minutowym

2. jak doładujesz konto za 25 zł, to łykną po 5 zł za utrzymanie numeru za każdy miesiąc, czyli za kwartał 15 zł i na rozmowy zostanie tylko 10 zł.


No i co wy na to? Nie wiem czy warto szukać miodu lub dziury w całym.....

Pozdrawiam Forumowiczów i IPFON!
Jest jeszcze jeden operator:  TP SA Przy nim nawet telik.pl wypada rewelacyjnie a dlaczego jesteś w IPFONie? bo jest tanio? a można by było aby było jeszcze taniej czy korzystniej dla tych co mało dzwonią i tych co z telefonem się nie rozstają.

Osobiście uważam że IPFON jest NR1 w VOIP ceny są do zakceptowania jedynie czas ważności konta mógł by zostać trochę zmieniony.
...


« Ostatnia zmiana: Środa, 04 Kwiecień 2007, 23:51:56 pm wysłane przez M@rk » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Grzefon
Newbie
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #19 : Czwartek, 05 Kwiecień 2007, 08:27:46 am »

OK M@rk.
Premiowanie doładowań byłoby bardzo dobrym pomysłem. Poddałeś więc dobry wątek dla IPFON. Trochę premiowania zachęciłoby użytkowników do wyłożenia większej gotówki z obopólną korzyścią. Sam chętnie zapłaciłbym 50 zł, a nie 25 wiedząc, że będę miał korzyść w postaci dłuższej ważności konta.
Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla "drobnych" użytkowników, bo tym "większym", doładowanie 50 zł lub 100 zł dla jednego numeru wystarcza na miesiąc czasu.

Ciekawe co na to IPFON? Prosimy o odpowiedź.
Pozdrowienia!

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Paja
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #20 : Poniedziałek, 19 Styczeń 2009, 00:01:44 am »

Wiem, że temat już się zestarzał, ale jestem nowym użytkownikiem IPFON-a i usługi VOIP (poza Skypem, którego używam od ok. 3 lat) i nurtują mnie pewne pytania.
1. Co powoduje popularność Skype, choć jego rozwiązanie nie jest standardowe i otwarte?
Myślę, że przez wczesny start i atrakcyjne (szczególnie na początku) ceny Skype zdobył dużą liczbę abonentów, a teraz, na zasadzie kuli śnieżnej zdobywa następnych. W Skype jest po prostu wielu użytkowników, naszych potencjalnych rozmówców, z którymi można rozmawiać za darmo.
2. Co zrobić, aby upowszechnić usługi SIP?
Można liczyć na rozwój organiczny, ale może się okazać, jak już nie raz się zdarzało, że rozwiązanie lepsze nie wyprze gorszego, tylko dlatego, że gorsze już się upowszechniło i wszyscy się przyzwyczaili. Chyba trzeba tu działać energicznie, i w ramach VOIP dogadywać się, aby połączenia między operatorami były bezpłatne. Uszczuplenie dochodów będzie niewielkie, a szansa na upowszechnienie usług VOIP dużo większa, bo grono potencjalnych (bezpłatnych) rozmówców dużo liczniejsze. Porozumienia z operatorami zagranicznymi rozwiązałyby także problem numerów dostępowych za granicą, których teraz brakuje.
Wydaje mi się, że czasu jest mało, rynek już się prawie ukształtował. Sugerowałbym porozumiewanie się z innymi operatorami, pomimo zmagań konkurencyjnych, bo zwyczajnie się to opłaci - to typowy przykład sytuacji, w której 2+2=5 Mrugnięcie. Tym bardziej, że niektórzy (jak np. wspomniane Actio są chyba do takich porozumień gotowi).

Pozdrawiam
Paja
Zgłoś do moderatora   Zapisane
karols
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #21 : Czwartek, 22 Styczeń 2009, 10:43:17 am »

Ja myślę że to bardzo dobry pomysł i sugeruję Ipfonowi poważne rozważenie takiego rozwiązania. Darmowe rozmowy z innymi voipami to:
- niewielkie koszty, bo voipowców jest mało
- dobry efekt marketingowy przyciągający klientów
- popularyzacja voipa, czyli więcej klientów
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kacper
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #22 : Sobota, 30 Październik 2010, 00:37:37 am »

żaden znamy mi operator VoIP nie oferuje połączeń do IPFON za darmo, w szczególności ten na A...,

Jest dokładnie odwrotnie, każdy operator oferuje możliwość wykonywania darmowych połączeń. Bezpośrednio poprzez protokół SIP. I ten na A... (nazwa nie mogła przejść przez gardło ?) i ten na I...

Niestety również prawie każdy operator blokuje taki ruch przychodzący, w trosce o swoje dochody. I ten na A... i ten na I... i wielu innych. Chlubnych wyjątków jest niewiele: FCN, Tartel, Tlenofon dołączył po przejęciu. Wśród zagranicznych Betamax i Voxalot.

A... jedynie wykorzystał marketingowo pierwszą z powyższych informacji. Niezbyt to czysty chwyt biorąc pod uwagę, że bardzo wielu opów blokuje ruch przychodzący po SIPie.

Podobnie nieczystym zagraniem jest wmawianie ludziom przez Pana Derektora, że żaden znany mu operator nie oferuje połączeń do Ipfona za darmo. Jak odblokujecie ruch przychodzący po SIPie, to KAŻDY operator VoIPowy będzie wówczas oferował darmowe połączenia do Was ...

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  VoIP  »  Wątek: Darmowe rozmowy z innymi sieciami VoIP
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines