www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Niedziela, 19 Maj 2024, 00:07:41 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  Wątek: Czy IPFON sprzedaje bazę swoich numerów agencjom marketingowym?
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Czy IPFON sprzedaje bazę swoich numerów agencjom marketingowym?  (Przeczytany 11761 razy)
marlod
Jr. Member
**
Wiadomości: 56


« : Poniedziałek, 27 Luty 2012, 21:51:09 pm »

Dziwi mnie dzisiejsze połączenie telefoniczne odebrane z numeru zastrzeżonego na numer z puli IPFON. Numeru IPFON nikomu nie podawałem. Mając doświadczenia połaczeń przychodzących od firm marketingowych, blokowałem numery dzięki usłudze Blokada, również zakładając ją na połaczenia z numerów zastrzeżonych. Mam w IPFONie 2 numery (jeden z puli IPFON, drugi z przeniesienia z Netii). Pech chciał że zastrzeżone połączenie wg dzisiejszego billingu było skierowane na numer z puli IPFON !!! Czyżby IPFON dorabiał sobie sprzedając numery klientów ? Proszę o odpowiedź Pana Dyrektora.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #1 : Wtorek, 28 Luty 2012, 21:23:38 pm »

1. wolałbym abyś najpierw przynajmniej zapytał, a dopiero potem sugerował jakieś "dorabianie"

2. nie udostępniamy nikomu danych o numerach naszych użytkowników,

3. praktyki niektórych firm telemarketingowych są takie iż zamiast pozyskiwać bazy danych numerów, co do których użytkownicy wyrazili zgodę na ich przetwarzania, wykonują automatem połączenia przez całe bloki numeracji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
marlod
Jr. Member
**
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #2 : Środa, 29 Luty 2012, 14:13:44 pm »

Jak w takim razie mogę wytłumaczyć odebrane połączenie od agencji marketingowej (wg załączonego printscreena)?
Numer wyglądał na zastrzeżony (taki też pokazał się na wyświetlaczu Siemensa C470IP). Dlaczego więc mimo blokady połaczeń przychodzących od numerów zastrzeżonych nie pojawiła się "*" na liście billingowej i połaczenie "nieudane" ,czyli tak jak być powinno w takim przypadku? Czy agencja marketingowa mogła zastosować jakieś inne obejście nawet takiej blokady?


* przychodzace-IPFON.gif (2.77 KB, 530x27 - wyświetlony 1238 razy.)
« Ostatnia zmiana: Środa, 29 Luty 2012, 18:24:55 pm wysłane przez marlod » Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #3 : Środa, 29 Luty 2012, 15:49:55 pm »

podeślij zgłoszenie do BOKu, przywołaj ten wątek z forum, sprawdzimy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #4 : Wtorek, 03 Kwiecień 2012, 03:34:19 am »

Numer wyglądał na zastrzeżony (taki też pokazał się na wyświetlaczu Siemensa C470IP). Dlaczego więc mimo blokady połaczeń przychodzących od numerów zastrzeżonych nie pojawiła się "*" na liście billingowej i połaczenie "nieudane" ,czyli tak jak być powinno w takim przypadku? Czy agencja marketingowa mogła zastosować jakieś inne obejście nawet takiej blokady?

Pewnie dlatego, że czym innym jest ukrycie/zablokowanie a czym innym wysłanie pustego stringa.

Ipfon i inni operatorzy są przygotowani na blokowanie ukrytego/zablokowanego callerid, ale pusty string jest traktowany tak samo jak każdy string. Prawdopodobnie ktoś kto zajmuje się obsługą takich call center wpadł na pomysł jak to obejść, zwłaszcza, że wiele osób to blokuje.

Krótko mówiąc: na każdego kozaka znajdzie się większy kozak.

Trzeba by sprawdzać czy string jest poprawny, ale może się zdarzyć, że ktoś dzwoniący z drugiego końca świata się nie dodzwoni bo z jakiś powodów nie przejdzie poprawnie jego callerid. W praktyce nie jest wielkim problemem losowe generowanie podkładanego callerid, trzeba by to tylko oskryptować.

Oczywiście jest to kwestia tego, żeby operator, którym terminujesz takie połączenia wychodzące pozwalał podkładać własne callerid, zwykle jak bierze się trakt e1 to da się zrobić tak, żeby dostawca na to pozwalał, oczywiście nie robi się tego dla klientów drobnicowych, umówmy się, że przeciętny Kowalski zwykle nie potrzebuje całego e1(30B+D czyli 30 równoczesnych połączeń+sterowanie) albo jego części. Ipfon nie pozwala na podkładanie własnego callerid.

Dlaczego operatorzy pozwalają podkładać własne callerid?
Powód jest bardzo prosty, to że połączenia wychodzą na świat przez dostawcę X z callerid=<123456789>, wcale nie oznacza, że przychodzi tą samą drogą, może przychodzić przez zupełnie innego dostawcę, ale to nie są usługi, którymi interesowałby się przeciętny Kowalski, przeciętnemu Kowalskiemu wystarcza usługa kompleksowa świadczona np. przez Ipfon.pl, niestety firmy zajmujące się wydzwanianiem do Ciebie, nie są przeciętnym Kowalskim. ;(

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
marlod
Jr. Member
**
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #5 : Wtorek, 03 Kwiecień 2012, 18:16:06 pm »

Dzięki za informacje, ja zmieniłem regułę blokady rozmów przychodzących w ipfon włączając wszystkie numery marketingowców oraz numerów zastrzeżonych (anonymous, Unknown) w jedną regułę. Teraz mam spokój od numerów zastrzeżonych i marketingowców. A jak ktoś kiedyś z końca świata będzie dzwonił, to powinien znać też nr tel. komórkowych w rodzinie;) IPFON ma być wolny od telefonicznych domokrążców i nagabywaczy. Trzeba walczyć z tym plugastwem wszelkimi dostępnymi metodami:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
dreworka
Newbie
*
Wiadomości: 4


WWW
« Odpowiedz #6 : Poniedziałek, 29 Styczeń 2018, 17:36:13 pm »

Z tego co wiem to nie. Raczej nie mają takiego prawa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  Wątek: Czy IPFON sprzedaje bazę swoich numerów agencjom marketingowym?
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines