www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sobota, 20 Kwiecień 2024, 00:30:51 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: dostęp z Play Online
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: dostęp z Play Online  (Przeczytany 14709 razy)
emadin
Newbie
*
Wiadomości: 4


« : Poniedziałek, 01 Grudzień 2008, 11:02:41 am »

Witam,

Czy ktoś korzysta z IPFON wchodząc do internetu przez Play Online? Kilka dni temu wszystko działało, ale gdzieś od pięciu dni, nie przechodzi rejestracja. Sprawdzałem wiresharkiem, wygląda to tak jakby Play Online wycinał pakiety na port 5600 (Registration). Dodam, że przełączając np na Orange albo Erę rejestracja przechodzi bez problemu.
Czy ktoś zetkął się z podobnym problemem?
Czy IPFON wspiera jakiś inny port dla SIP?

Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
zetkaser
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Czwartek, 04 Grudzień 2008, 21:44:03 pm »

Witam
Mam ten sam problem Play wycina pakiety port 5600 najlepiej złożyć reklamację
Wydaje mi się że to pomoże,ponieważ nikt inny nie może blokować soft-phone x-lite
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #2 : Czwartek, 04 Grudzień 2008, 23:33:33 pm »

Teoretycznie może być to wycinane w dowolnym miejscu po drodze.
Jeśli to play rozrabia to powodzenia w załatwianiu czegoś z telekomem.
Od ponad roku nie mogę się doprosić, żeby z bramki plusa(tej dawnej z miastaplusa) dawało się wysyłać smsy na numery play'a.

Opcje masz następujące:
- zmiana dostawcy,
- routing przez vpn(musisz mieć gdzieś komputer na w miarę sensownym łączu z publicznym ip),

zmiana samego portu może nie być skutecznym rozwiązaniem bo możliwe, że tną nie po portach tylko na layer7 i pewnie sip załapał się jako p2p albo cokolwiek co się im nie podoba.


Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
emadin
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Piątek, 05 Grudzień 2008, 18:29:15 pm »

Wydaje się, że problem zniknął. SIP mi już działa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Geodezja
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Piątek, 02 Styczeń 2009, 22:17:36 pm »

Mam ten sam problem, neta mam z sieci Play, po skonfigurowaniu nie można się zalogować do ipfona.
Dajcie znać czy udało się jakoś rozwiązać ten problem....
PS. Chodzi o port 5060

11:44

Ja złożyłem reklamację w Play, że usługa dostępu do Internetu jest niepełna.

Natomiast jeśli masz umowę na abonament to zerknij na punkt 4 (Informacje o usługach dodatkowych) nie wiem czy to właśnie nie jest z tym związane......

23:05

Się zawziołem i analizuje temat dalej:

Regulamin świadczenia Usług Telekomunikacyjnych dostępu
do internetu przez P4 sp. z o.o. dla Abonentów:

§ 10. Prawa i Obowiązki Abonenta
1. Abonent zobowiązuje się:

b) nie kierować do Sieci Telekomunikacyjnej lub sieci innych
przedsiębiorców telekomunikacyjnych, za pomocą jakichkolwiek
urządzeń telekomunikacyjnych przy użyciu Karty SIM/USIM
otrzymanej przez Abonenta, ruchu pochodzącego z innych sieci
telekomunikacyjnych bez zgody Operatora Stosowanie urządzeń
umożliwiających dostęp do sieci Telekomunikacyjnej lub
realizowanie połączeń za pomocą urządzeń końcowych
przeznaczonych do przyłączenia do sieci stacjonarnej lub
działających na podobnej zasadzie (zwanych dalej „Urządzeniami
FCT”), w których wykorzystywane będą karty SIM/USIM działające
w Sieci Telekomunikacyjnej, wymaga uzyskania od Operatora
uprzedniej pisemnej zgody.

oraz:

§ 16. Czas obowiązywania umowy oraz zawieszenie usług


f) gdy Abonent będzie kierował do Sieci Telekomunikacyjnej lub
sieci innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, za pomocą
jakichkolwiek urządzeń telekomunikacyjnych, przy użyciu Karty
SIM/USIM otrzymanej przez Abonenta, ruch pochodzący z innych
sieci telekomunikacyjnych bez zgody Operatora lub w przypadku
stosowania urządzeń umożliwiających dostęp do Sieci
Telekomunikacyjnej lub realizowanie połączeń za pomocą
urządzeń końcowych przeznaczonych do przyłączenia do sieci
stacjonarnej lub działających na podobnej zasadzie (zwanych dalej
"Urządzeniami FCT"), w których wykorzystywane będą karty
SIM/USIM działające w Sieci Telekomunikacyjnej, bez uzyskania
uprzedniej, pisemnej zgody Operatora;

czyli chodzi o urządzenia FCT (Fixed Cellular Terminal), które wykorzystują operatorzy VoIP, więcej:

http://www.fkn.pl/1,356,1577323,1,wiadomosc.html

Reasumując:

U mnie nie działa SIP, prawdopodobnie Play to blokuje (porty), czekam na odpowiedź z reklamacji.

« Ostatnia zmiana: Sobota, 03 Styczeń 2009, 23:24:03 pm wysłane przez Geodezja » Zgłoś do moderatora   Zapisane
emadin
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 05 Styczeń 2009, 11:35:27 am »

Trochę jeszcze się potem bawiłem w ustawienia dostępu.
Doszedłem do tego, że zazwyczaj bramka była w stanie się zalogować po SIP-ie. Ale i tak chodziły tylko połączenia wychodzące. Natomiast przychodzące były blokowane - "abonent niedostępny" czy coś takiego. W każdym razie Play wypiera się by blokował te porty celowo.

Podejrzewam, że w Play-u może to być nie tyle działanie celowe, co dosyć nieszczęśliwa kombinacja firewall-ów i NAT-ów.
Z ciekawostek to o ile SIP nie działa to IAX2 albo Skype działają bez problemu.

Jeśli chodzi o te zapisy w umowie, to chyba nie mają one zastosowania. To chodzi o koncentrację ruchu przez karty SIM operatora. Czyli firma X chce zaoszczędzić na połączeniach do Play, więc kupuje 10 kart SIM, wkłada je do centrali i cały ruch wychodzący z firmy zamiast przez normalną sieć idzie przez te 10 kart. W rezultacie operator dostaje mniej pieniędzy za terminowanie rozmów. I to jest zabronione w umowie.
Używanie sieci IP do VoIP raczej nie jest. (Użytkownik nie używa urządzenia FCT).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Geodezja
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #6 : Poniedziałek, 05 Styczeń 2009, 17:46:29 pm »

Jak możesz to wpisz ustawienia jakie masz na swojej bramce/sofcie....
Ja niestety nie mogę się zalogować, na żadnym porcie (nawet 443).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
emadin
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 06 Styczeń 2009, 17:10:42 pm »

Niestety w międzyczasie skasowałem ustawienia bo zdecydowałem się na innego operatora VOIP niż ipfon, żeby używac IAX2 zamiast SIP-a.
Jeśli chodzi o bramkę to mam WRT54GP2 - jakaś tam kombinacja ustawień zadziałała (przez Voice_adminPage).
Ogólnie rejestracja czasami się pojawiała a czasami nie. Raczej nie można było na tym polegać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Geodezja
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #8 : Środa, 07 Styczeń 2009, 15:58:46 pm »

Ja zauważyłem, że zalogowałem się do ipfona. Tkwię mocno, że to wina firmy Play, gdyż bez zmian ustawień loguje juz mnie za każdym razem, ale za to teraz nie mogę dzwonić, ani do mnie nie można zadzwonić... byc może coś przekombinowałem z ustawieniami. Jak opanuje temat to opisze na forum.

(09.01.2009 - opanowałem, reset guzikeim switcha i ponownie ustawienie wg IPFONA)


09.01.2009

Potwierdzam, że w moim przypadku problemem była firma Play. W tej chwili po reklamacji mam już wszystko działające.
Co prawda na początku bramka się straszliwie wieszała, ale update firmware'u pomogło.

Play (Modem USB Huawei E220) -> Linux Suse 11.0 (karta sieciowa, kabel skrętka) -> Linksys RT31P2 (2x VoIP + 3x LAN) -> zwykły telefonfon + dodatkowe komp.

Używamy tego w firmie, jak narazie nic więcej nie trzeba.


« Ostatnia zmiana: Piątek, 09 Styczeń 2009, 21:40:42 pm wysłane przez Geodezja » Zgłoś do moderatora   Zapisane
giba001
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #9 : Niedziela, 22 Luty 2009, 13:07:14 pm »

Miałem ten sam problem, tzn. brak możliwości zalogowania się do sieci Ipfon. Okazało się, że wina leży po stronie play, po zgłoszeniu usterki i dość długim oczekiwaniu na naprawę (prawie miesiąc) otrzymałem informacje od play,że wina była po ich stronie. Teraz telefon działa prawidłowo. Wiec jeśli ktoś ma problem z zalogowaniem, proszę składać reklamacje do play.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: dostęp z Play Online
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines