www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czwartek, 27 Czerwiec 2019, 12:32:24
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Prezentacja numeru A dla przekierowanych połączeń
Strony: [1] 2
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Prezentacja numeru A dla przekierowanych połączeń  (Przeczytany 19306 razy)
psiwek
Global Moderator
Hero Member

« : Wtorek, 30 Wrzesień 2008, 11:04:09 »

Uruchomiliśmy nową funkcjonalność, dzięki której pojawia się możliwość, aby w przypadku przekierowywanych połączeń na swoim telefonie widzieć numer osoby, która zainicjowała połączenie. Dotychczas prezentowany był tylko numer telefonu w IPFON, na którym ustawione było przekierowanie.

Nową funkcję można włączyć w IPFON24 -> Telefony -> Przekierowania -> W przypadku przekierowań prezentuj numer osoby dzwoniącej (abonenta A).

Zaznaczając wspomnianą opcję podczas przekierowania zachowany będzie numer osoby inicjującej połączenie i pojawia się on na telefonie, na który zostaje przekazane połączenie.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 30 Wrzesień 2008, 11:10:10 wysłane przez psiwek » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
bas
Full Member

« Odpowiedz #1 : Wtorek, 30 Wrzesień 2008, 11:34:44 »

To jeszcze poproszę o prezentację numeru w przypadku jak wykryjecie, że połączenie do was wraca.
Chodzi mi o sytuację kiedy na aparacie jest ustawione przekierowanie lub jak rozgłaszam(na aparat sip oraz na komórkę) połączenia w kolejce w asterisku.

Zupełnym ideałem byłby gdybyście pozwalali na podkładanie identyfikacji dla połączeń przekierowywanych przychodzących do mojego asteriska pierwotnie na linię analogową/isdnową, które są następnie przekierowywane na komórkę.   *

Pozdrawiam BAS

* wiem dlaczego nie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
slobodan
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : środa, 01 Październik 2008, 17:40:30 »

A jak to wygląda w przypadku numeru zastrzeżonego? Z tego co zaobserwowałem, w tym przypadku pojawia się jednak numer, przez który idzie przekierowanie (?)
« Ostatnia zmiana: środa, 01 Październik 2008, 19:18:29 wysłane przez slobodan » Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #3 : środa, 01 Październik 2008, 19:08:12 »

To jeszcze poproszę o prezentację numeru w przypadku jak wykryjecie, że połączenie do was wraca.
Chodzi mi o sytuację kiedy na aparacie jest ustawione przekierowanie lub jak rozgłaszam(na aparat sip oraz na komórkę) połączenia w kolejce w asterisku.

Na razie nie wspieramy przekierowań ustawianych poza naszą platformą, chodzi tutaj o sprawy billingowania takich przekierowywanych na bramce połączeń

Zupełnym ideałem byłby gdybyście pozwalali na podkładanie identyfikacji dla połączeń przekierowywanych przychodzących do mojego asteriska pierwotnie na linię analogową/isdnową, które są następnie przekierowywane na komórkę.   *

Pozdrawiam BAS

* wiem dlaczego nie

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
marko
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Sobota, 04 Październik 2008, 11:46:18 »

Witam
A czy nie można by tak zrobić aby w przypadku przekierowania pojawiły się oba numery.
Wtedy wiadomo by było :
1. Że to przekierowanie przez mój numer np. domowy
2. Kto dzwoni - numer - (abonenta A)
Chodzi o "zlepek" numerów : numer w IPFon + abonenta A 
badyl
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Sobota, 04 Październik 2008, 13:33:16 »

Zadzwoniłem żeby przetestować usługę z innego numeru VOIP - na ekranie mojej komórki ukazał się niestety tylko początek numeru 04802762
psiwek
Global Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #6 : Wtorek, 07 Październik 2008, 08:59:41 »

Podeślij proszę szczegóły do naszego BOKu, cały scenariusz połączanie z jakiego numeru na jaki, itp,

Sprawdzimy to, ale wydaje mi się to dziwne bo my w żaden sposób nie ingerujemy w numer A.

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
psiwek
Global Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #7 : Wtorek, 07 Październik 2008, 09:02:16 »

Witam
A czy nie można by tak zrobić aby w przypadku przekierowania pojawiły się oba numery.
Wtedy wiadomo by było :
1. Że to przekierowanie przez mój numer np. domowy
2. Kto dzwoni - numer - (abonenta A)
Chodzi o "zlepek" numerów : numer w IPFon + abonenta A 

Nie wiem czy to ma sens, taki numer byłby jakąś hybrydą i nie można by na niego np. oddzwaniać.

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
marko
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Czwartek, 16 Październik 2008, 19:53:42 »

Nie wiem czy to ma sens, taki numer byłby jakąś hybrydą i nie można by na niego np. oddzwaniać.

To fakt, nie dało by się na taki numer oddzwaniać, ale jeżeli taką opcję można by było samodzielnie włączyć i wyłączyć w panelu klienta to myślę, że każdy korzystający z niej widziałby na co się świadomie decyduje :
1. na dokładną informację, kto do nas dzwoni i że robi to na nasz koszt,
    bo przecież koszt przekierowania będzie obciążał nasze konto,
2. lub na informację, kto dzwoni i absolutny brak świadomości, że za to połączenie
    płacimy ze swojego konta ale za to z możliwością oddzwonienia jak to jest obecnie.

bas
Full Member

« Odpowiedz #9 : Czwartek, 16 Październik 2008, 22:55:09 »

Żeby numer był krótszy można zamiast sklejać czyli zamiast:
Kod:
042ipfonpl042innynr
można własny prefix:
Kod:
4447042innynr
gdzie 444 to litera i a 7 to litera p.
Od czasu jak dogadałem się z moją kartą fxo to byłoby mi miło widzieć kto do mnie dzwoni jak przekierowuję połączenie

Pozdrawiam BAS
mic_49
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Piątek, 17 Październik 2008, 11:25:21 »

No to jeszcze sprawa, która pewni się nie doczeka realizacji. Bo dlaczego mając w firmie numer telefonu TP dla rozmów przychodzących nie mogę identyfikowac się nim wychodząc przez IPFON? Wiem, że podobno jest to niezgodne z prawem. Możecie jednak napisać - konkretnie jakie przepisy uniemożliwiają wyświetlania obcych numerów we własnej sieci?

Co w Polsce podobno zakazane, gdzie indziej nie koniecznie... voipdiscount jak wiemy świetnie sobie radzi z identyfikacją przeprowadzając weryfikację numeru, który chcemy, aby się wyświetlał.

Michał
bas
Full Member

« Odpowiedz #11 : Piątek, 17 Październik 2008, 11:41:36 »

No to jeszcze sprawa, która pewni się nie doczeka realizacji. Bo dlaczego mając w firmie numer telefonu TP dla rozmów przychodzących nie mogę identyfikowac się nim wychodząc przez IPFON? Wiem, że podobno jest to niezgodne z prawem. Możecie jednak napisać - konkretnie jakie przepisy uniemożliwiają wyświetlania obcych numerów we własnej sieci?

To nie jest kwestia prawa. Normalne jest, że połączenia przychodzą na numer X od operatora x a wychodzą przez operatora y z podłożonym numerem X.
Zauważ, że ipfon posługuje się pulami numerów należącymi do kilku operatorów a połączenia wypycha głównie jednym operatorem, realizuje to właśnie w taki sposób, że podkłada identyfikację wypychając połączenia.
Jest to bardziej kwestia billingu w ipfon niż prawa. Jeśli ipfon rozwiąże problem rozliczania takich połączeń to będzie to możliwe.

Pozdrawiam BAS
psiwek
Global Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #12 : Sobota, 18 Październik 2008, 20:02:31 »

To nie jest kwestia prawa. Normalne jest, że połączenia przychodzą na numer X od operatora x a wychodzą przez operatora y z podłożonym numerem X.
Zauważ, że ipfon posługuje się pulami numerów należącymi do kilku operatorów a połączenia wypycha głównie jednym operatorem, realizuje to właśnie w taki sposób, że podkłada identyfikację wypychając połączenia.
Jest to bardziej kwestia billingu w ipfon niż prawa. Jeśli ipfon rozwiąże problem rozliczania takich połączeń to będzie to możliwe.

Pozdrawiam BAS

To jest sprawa prawa, nie można ingerować w numer jaki prezentujesz się realizując dane połączenie. Jesli wykonujesz je z linii o danym numerze, to nie możemy podkładać innego numeru.

Po drugie w jaki sposób przeprowadzić rzetelną weryfikację, że ktoś faktycznie ma linię z tpsa o takim i takim numerze i nie próbuje podszyć się pod kogoś?

Z billingiem nie ma problemu, bo my billingujemy po kontach SIP a nie po numerach.

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
bas
Full Member

« Odpowiedz #13 : Sobota, 18 Październik 2008, 20:56:55 »

Po drugie w jaki sposób przeprowadzić rzetelną weryfikację, że ktoś faktycznie ma linię z tpsa o takim i takim numerze i nie próbuje podszyć się pod kogoś?

Banalnie. Wysyłacie mi na maila numer na, który mam zadzwonić z tamtego telefonu i wprowadzić podany przez was n-cyfrowy kod albo sam inicjuję takie połączenie z panelu ipfon, odbieram słuchawkę tpsa i wprowadzam podany przez was kod.

Pozdrawiam BAS
Chiński Mandaryn
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Sobota, 13 Listopad 2010, 12:35:34 »

Czy można by włączyć informację, że telefon pochodzi z przekierowania, tak abym wiedział np. na telefonie komórkowym, że to ja płacę za połączenie.

Lub jakaś inna informacja, żebym się orientował na telefonie GSM, że rozmawiam na własny koszt przy przekierowaniu na komórkę.
Strony: [1] 2
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Prezentacja numeru A dla przekierowanych połączeń
Skocz do:  

ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.