www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Niedziela, 25 Sierpień 2019, 18:34:25
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: Początek - sprzęt itp.
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Początek - sprzęt itp.  (Przeczytany 7526 razy)
Gajos
Newbie
*

« : środa, 14 Marzec 2007, 14:29:24 »

Witam wszystkich  ,
w najbliższych dniach myślę nad rozpoczęciem mojej przygody z telefonią VoIP. Niestety moja wiedza a ten temat bliska jest zerowej. Zastanawiam się co bym potrzebował do korzystania z telefonu internetowego (jednocześnie rezygnując z ukochanej TEPSY).

Co chciałbym mieć (osiągnąć) - jak już napisałem chcę zrezygnować z TP S.A. w związku z powyższym potrzebuję telefonu stacjonarnego. Jednak nie chcę, żeby koniecznie włączony był cały czas komputer.

Z ogólnych informacji dowiedziałem się, że potrzebował bym router (bądź hub'a) celem "rozdzielenia internetu". I tutaj pierwsze pytanie - czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takim sprzętem a jeśli tak - to co by polecił ?
Jeśli chodzi o internet to mam Aster Twój Dom ze stałym adresem IP.
No powiedzmy, że mamy kwestię rozdzielenia netu za sobą (szcze to bym był najbardziej zadowolony, gdyby nie trzeba było nic ustawiać w routerze (hubie) przy rozdzielaniu netu, dodatkowo, żeby nie blokował mi portów) - potrzebny by mi był jakiś aparat. Ponownie czekam na jakieś sugestie...

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :-)
Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
rafreg
Newbie
*

« Odpowiedz #1 : środa, 14 Marzec 2007, 19:18:42 »

Hey

Wiesz nie każdy ma aster i nie kazdy w polsce moze wiedziec co to jest, wiec ograniczyłeś sobie sam odpowiedzi ludzi którzy mieszkają w 3 miastach i wiedzą ze to poporstu kablówka z internetem.
Jesli tak jak piszesz nie chcesz żeby cały czas działał tobie komputer - nie obędzie się bez routera który niestety trzeba będzie skonfigurować. Jesli chodzi o konfiguracje urzadzen to znajdziesz ja na www ipfon - co sie tyczy samego internetu to juz zupelnie inna rzecz - trzeba wiedzieć bądź zapłacić komuś, ewentualnie samemu się nauczyć.
Co do samego routera - myslę ze nie potrzebujsz hub badz switch dodatkowego bo sam router ma juz w sobie najczęściej 4 gniazda swicha - wiec zapewne to ci wystarczy - oczywiście to zależy od tego ile masz komputerów podłączonych do internetu w domu. Odnośnie portów które piszesz - to faktycznie widać ze nie masz pojęcia. Porty właśnie po to są żeby je zarezerwować do odpowiednich usług. Przeczytaj koniecznie http://www.ipfon.pl/faq.htm.
Co do urządzenia to polecam któreś z tych (ipfon także je poleca) http://www.ipfon.pl/step4no.htm
Jak byś czegoś nie wiedział pytaj dalej .. Ale może zadaj sobie trochę trudu na początku i poczytaj - większość rzeczy jest na stronach ipfon

Pozdrawiam
Rafreg

---------------------------
RafReg
rafreg@o2.pl
Apaczus
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Sobota, 17 Marzec 2007, 15:58:44 »

Witam wszystkich  ,
w najbliższych dniach myślę nad rozpoczęciem mojej przygody z telefonią VoIP. Niestety moja wiedza a ten temat bliska jest zerowej. Zastanawiam się co bym potrzebował do korzystania z telefonu internetowego (jednocześnie rezygnując z ukochanej TEPSY).

Co chciałbym mieć (osiągnąć) - jak już napisałem chcę zrezygnować z TP S.A. w związku z powyższym potrzebuję telefonu stacjonarnego. Jednak nie chcę, żeby koniecznie włączony był cały czas komputer.

Z ogólnych informacji dowiedziałem się, że potrzebował bym router (bądź hub'a) celem "rozdzielenia internetu". I tutaj pierwsze pytanie - czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takim sprzętem a jeśli tak - to co by polecił ?
Jeśli chodzi o internet to mam Aster Twój Dom ze stałym adresem IP.
No powiedzmy, że mamy kwestię rozdzielenia netu za sobą (szcze to bym był najbardziej zadowolony, gdyby nie trzeba było nic ustawiać w routerze (hubie) przy rozdzielaniu netu, dodatkowo, żeby nie blokował mi portów) - potrzebny by mi był jakiś aparat. Ponownie czekam na jakieś sugestie...

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :-)
Pozdrawiam

Zobacz tutaj: http://forum.ipfon.pl/index.php?topic=103.msg405#msg405
jakbyś miał jakieś pytania to pisz na maila

--
Autoryzowany Partner ZyXEL
Radosław Rzążewski
biuro@arche.com.pl | http://www.arche.com.pl/
tel.22-2139292 | 0502-503-015

Pracuj zdalnie i legalnie -=- www.pracazdalna.eu
jprzedworski
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Poniedziałek, 19 Marzec 2007, 15:33:29 »

szcze to bym był najbardziej zadowolony, gdyby nie trzeba było nic ustawiać w routerze

Tak całkiem to się nie da. Nawet jeśli zakupisz router wstępnie skonfigurowany, musisz przynajmniej ustawić klonowanie adresu MAC. Zobacz moją odpowiedź w innym wątku "ASTER".
I musi to byc router VoIP, a nie bramka, bo tylko router ma to klonowanie.
bombel
Administrator
Full Member

« Odpowiedz #4 : Poniedziałek, 19 Marzec 2007, 17:27:45 »

A po co CI tak bardzo ten MACspoofing ?
Zgłaszasz do dostawcy netu wymianę karty sieciowej i podajesz MACAddress nowej, czyli routera/bramki. Ot filozofia.
jprzedworski
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 19 Marzec 2007, 19:11:41 »

Chyba masz rację. Coś mnie chyba zamuliło, trzeba iść do domu (nie lubię poniedziałków).  Niezdecydowany 
Jak pamiętam, w Aster zgłasza się okno konfiguracyjne z pytaniem, czy to nowa karta i czy to wymiana, czy dodatkowa (można mieć np. dwa kompy i włączać je na zmianę).
Czyli jedno można sobie darować.
Ale Nomadic chyba nie wysyła wstępnie skonfigurowanych routerów albo bramek, czyli przynajmniej trochę trzeba konfigurować. Ale nie jest to takie straszne.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 19 Marzec 2007, 19:25:51 wysłane przez jprzedworski » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: Początek - sprzęt itp.
Skocz do:  

ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.