www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czwartek, 27 Czerwiec 2019, 00:37:14
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  Fax2email, email2fax i Web2fax  »  Wątek: Mozliwosc wysyłki faksów poprzez API
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Mozliwosc wysyłki faksów poprzez API  (Przeczytany 12305 razy)
tommek
Newbie
*

« : Sobota, 10 Marzec 2007, 22:58:22 »

Interesuje mnie możliwość podłączenia do faxu IPFON własnej aplikacji, z ktorej moznaby bylo wysylac faksy bez wchodzenia i logowania sie na stronie IPFON24.

Firma, w ktorej pracuje posiada rozbudowany system CRM zintegrowany z systemem przyjmowania zamowien, wystawiania faktur itp. Czesto zachodzi koniecznosc szybkiej wysylki faksem wiadomosci do klienta, co aktualnie wyglada nastepujaco: wiadomosc drukuje sie z systemu CRM, wysyla sie faksem, a wydrukowana i wyslana kartka A4 trafia do niszczarki.

Zastanawiam sie, czy udostepniacie Panstwo jakis interfejs API (lub podobny), za pomoca ktorego moglibysmy wysylac faksy wprost z naszego systemu CRM za pomoca jednego klikniecia myszka? Wystarczy jakis prosty sktypt, do ktorego przekazywalibysmy plik PDF z wiadomoscia oraz numer odbiorcy.

Bardzo prosilbym o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.

PS. Prywatnie jestem uzytkownikiem IPFON od poltora roku, przyciagnalem juz do IPFONa 5 klientow, cenie sobie jakosc polaczen oraz stabilnosc pracy calej platformy, co jest wazniejsze dla mnie niz sama cena polaczen. Bardzo dobrze, ze powstalo to forum - widac, ze chcecie Panstwo poznac opinie samych uzytkownikow, co u innych operatorow jest rzadkoscia
Zgłoś do moderatora   Zapisane
rb_zg
Newbie
*

« Odpowiedz #1 : Niedziela, 11 Marzec 2007, 20:39:55 »

Witam,

i ja dołączam się do tej prośby. Część polskich operatorów VoIP oferujących wysyłanie faxów ma taką możliwość.
W systemie instaluje się sterownik drukarki i z dowolnej aplikacji można w ten sposób wysłać fax.

Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Mluk
Gość
« Odpowiedz #2 : Czwartek, 15 Marzec 2007, 00:56:30 »

Witam

Proszę zobaczyć wątek "Faksy - print2fax, T.38"

Pozdrawiam

Mluk
tlrz
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Wtorek, 21 Sierpień 2007, 13:25:36 »

Poszukujac możliwości wysłania faksów poprzez API trafiłem na www.popfax.com, gdzie integracja z aplikacją poprzez komunikaty wysyłane e-mailem jest elegancko rozwiązana. Jest dokumentacja. Jest potwierdzenie przyjęcia faksu do wysłania, informacja o statusie wysłania- kody błedów. Jest identyfikator faksu do przesłania, aby można było raport z transmisji powiazać z tym co zostało nadane. Jest support, który odpowiada na pytania.  Wady są dwie cena 3x wyższa niż w ipFax i to ,że kasę trzeba przelewać za granicę.
Próbowałem wylansować tezę ,ze Polak też potrafi. Próbowałem przekonać BOK ipFona do dyskusji nad zmianami. Aby nie komplikować wystarczyłoby tylko w raporcie zwrotnym umieścić na początku tekst, który klient wysłał, a po niżej informację o statusie, a ipFon nie przetwarza w ogóle treści e-maila z załacznikiem tylko go cytuje w odpowiedzi, na końcu dołączając informację o statusie wysyłki.
BOK chyba się przestraszył i nie raczył odpowiedzieć.
Docelowo mam do wysłania ponad 3000 faksów miesięcznie do Europy, widać nie jest to dochód, nad którym warto się pochylić.
Cóż jestem zdegustowany postawą BOK i przeproszę się z www.popfax.com

psiwek
Global Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #4 : środa, 22 Sierpień 2007, 17:56:38 »

Obiecuję bliższe przyjrzenie się tej sprawie i jak już będę coś wiedział, to napiszę coś więcej.

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
tommek
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Czwartek, 22 Listopad 2007, 12:20:11 »

Witam,
Troszke czasu uplynelo odkad rozpoczalem ten temat - czy juz wiadomo cokolwiek o mozliwosci wysylania faksow poprzez API z poziomu naszego systemu CRM?
tlrz
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : środa, 28 Listopad 2007, 08:08:59 »

Do wysłania mail z aplikacji używam mail2fax. Jak negocjowałem z IPFonem zmiany w tej usłudze ( zmiana formatu + potwierdzenie przyjęcia do nadania) to przesłali mi opis API (WebServices zainteresowanym mogę dosłać klauzuli tajności nie było).  Zostałem przy mail2fax bo cenię sobie asynchroniczność tego rozwiązania oraz to ,że mam backup w postaci www.popfax.com, z którym komunikuję się podobnie. Doprogamowałem  wysyłkę e-mail  i odbieranie potwierdzeń poprzez POP3 i mam kontrole na tym co się dzieje. Poszło tą droga ponad 1000 fax, przy kilku  mail serwery IPFONA i mój się nie dogadały, próbuję wyjaśnic dlaczego.
apawlowski
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Wtorek, 04 Grudzień 2007, 22:28:40 »

cyt.  "Zostałem przy mail2fax bo cenię sobie asynchroniczność tego rozwiązania "

Z tego co kojarzę, to metody z WebService można też uruchamiać asynchronicznie, ale rzeczywiście, asynchroniczność maili jest ciekawsza  Chichot
Czy możesz napisać coś więcej o twoich "potyczkach" z WebServicem?
Ja próbowałem wysyłać maile "programowo" (za pomocą C# i .NET) , ale system faxowy nie widział załączników, a BOK Ipfonu poradził mi właśnie ich WebService jako rozwiązanie problemu.
tlrz
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Piątek, 25 Styczeń 2008, 07:33:19 »

Dopiero teraz zajrzałem co nowego na forum, stąd zwłoka. Co do WebServices to nawet nie zacząłem.
Używam email2fax,teraz już intensywnie, za ostatnie 21 dni poszło prawie 3 tyś faksów i mail2fax się sprawdza.  Wspomniane w poprzednim poscie problemy z niedocierającymi mailami z potwierdzeniami ustąpiły. Raczej wina po stronie mojego serwera pocztowego. Stąd mam kontrolę, co poszło, co nie poszło. Skuteczność dostarczenia obecna 93% , w tych 7%  są też błedy wynikłe z niewłaściwego numeru.
Trzeba się liczyć z tym ,że z niektórymi numerami/urządzeniami faksowymi są permanentne kłopoty,  czyli nie nadaja się do odbioru faksów z ipFon.

Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Propozycje, czyli co poprawić albo czego brakuje w IPFON  »  Fax2email, email2fax i Web2fax  »  Wątek: Mozliwosc wysyłki faksów poprzez API
Skocz do:  

ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.