www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Piątek, 19 Kwiecień 2024, 09:28:43 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Dial-Up, IVR i Voice2email  »  Wątek: Zmiana naglowka informacji w mailu
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Zmiana naglowka informacji w mailu  (Przeczytany 18600 razy)
bpiq
Newbie
*
Wiadomości: 11


« : Piątek, 06 Lipiec 2007, 11:55:16 am »

Czy tekst z powiadomienia o probie dodzwonienia sie do naszego numeru w sieci IPFON mozna jakos zmodyfikowac? czy zamiast standardowego "Proba nagrania wiadomosci...itd" moglby byc np. numer telefonu osoby dzwoniacej? W przypadku powiadomienia o mailu na SMS np. w sieci Era najwazniejsza informacje o numerze dzwoniacego tracimy Smutny

Przepraszam za brak ogonkow.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #1 : Piątek, 31 Sierpień 2007, 13:59:11 pm »

Aby ułatwić korzystanie z naszych usług poprzez tel. komórkowe dziś zmieniliśmy nagłówek wiadomości z potwierdzeniem otrzymania wiadomości głosowej, tak aby numer osoby, która zostawiła wiadomość pojawiał się na początku nagłówka.

Nowy format to:

Z numeru 0605xxxxxx nagrano wiadomość dla numeru 222111xxx
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
danielfie
Newbie
*
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #2 : Piątek, 07 Wrzesień 2007, 12:39:24 pm »

A to dziwne, bo u mnie jest tak:
Z numeru MOJ_LOGIN001 nagrano wiadomość dla numeru LOGIN_Skrzynki 002

Wcześniej było inaczej oprócz innej składni wyglądało to tak:
Nagrano wiadomość z numeru: 022XXXXXX numer dostępowy LOGIN_Skrzynki 002

Czyli w tym momencie nie wiem Kto w ogóle dzwonił Uśmiech Wiem tylko tyle że została przekierowana rozmowa z mojego konta na moją skrzynkę ) Czy to tylko tak u mnie ? U was jest ok?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bpiq
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #3 : Poniedziałek, 10 Wrzesień 2007, 13:19:06 pm »

Byłoby świetnie gdyby było tak:
"Aby ułatwić korzystanie z naszych usług poprzez tel. komórkowe dziś zmieniliśmy nagłówek wiadomości z potwierdzeniem otrzymania wiadomości głosowej, tak aby numer osoby, która zostawiła wiadomość pojawiał się na początku nagłówka.

Nowy format to:

Z numeru 0605xxxxxx nagrano wiadomość dla numeru 222111xxx"


niestety na razie jest tak jak mówi kol. danielfie przynajmniej u mnie....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #4 : Poniedziałek, 10 Wrzesień 2007, 19:58:18 pm »

Niestety mamy problem z nagłówkiem tego emaila wtedy, gdy skrzynka głosowa jest elementem przekierowania. W takiej sytuacji mamy do czynienia z 2 połączeniami, najpierw osoba z zewnątrz dzwoni na nasz telefon w IPFON, na którym ustawione jest przekierowania. Następnie zestawiane jest połączenia w ramach IPFON między telefonem a skrzynką głosową.

I w takiej sytuacji nagłówek emaila z wiadomością zawiera informację właśnie o tym połączeniu i podane są tam nazwy kont biorących udział w połączeniu.

Niestety dotychczasowy sposób przekazywania informacji o numerach pomiędzy tymi dwoma połączeniami powodował to, iż niektóre urządzenia nie chciały działać na platformie. W tej chwili trwają z naszej strony prace nad rozwiązaniem tego w taki sposób, aby nie przeszkadzało to innym usługom i innym urządzeniom działającym na platformie.

Jak uda nam się to już zrobić, to poinformuję.

Jeśli ktoś używa przekierowania w trybie "zawsze", to proszę o zmianę przypisania numeru miejskiego z telefonu bezpośrednio na skrzynkę gł. wtedy będzie zestawiane tylko jedno połączenie i nagłówek wiadomości będzie poprawny (w IPFON24 Numery-> Miejskie ustawić wskazanie na Skrzynkę gł).
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 13:01:17 pm wysłane przez psiwek » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
bpiq
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : Poniedziałek, 10 Wrzesień 2007, 20:20:02 pm »

Chodzi o: Panel klienta>Skrzynki głosowe>Przekierowania     i tutaj "zawsze" i wybrać obiekt "skrzynka głosowa nr.telxx"??
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #6 : Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 12:20:01 pm »

Chodzi o: Panel klienta>Skrzynki głosowe>Przekierowania     i tutaj "zawsze" i wybrać obiekt "skrzynka głosowa nr.telxx"??
Nie do końca Uśmiech

Jęsli używasz przekierowania w takiej formie, to w Numery->Miejskie zmień wskazanie numeru tak aby wskazywał bezpośrednio na skrzynkę głosową a nie na telefon.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
bpiq
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #7 : Wtorek, 11 Wrzesień 2007, 14:08:44 pm »

Ok. Rzeczywiscei działa - powiem odkrywczo Mrugnięcie jest to jakieś wyjście jak np. na dłużej opuszczamy telefon Uśmiech Jednak w przypadku takich ustawień skrzynka włącza się praktycznie od razu i jeśli jesteśmy nawet w pobliżu aparatu to nie odbierzemy rozmowy przychodzacej.
Cieszę się, że pracujecie nad tym żeby zmienić treść informacji o nadchodzącej  rozmowie także w przypadku nie odbierania rozmowy przez 25 sekund lub niedostepności. To przydatna funkcja pewno nie tylko dla mnie Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member
*****
Wiadomości: 912



« Odpowiedz #8 : Środa, 19 Wrzesień 2007, 16:08:39 pm »

Udało nam się naprawić problem z nagłówkiem email z powiadomieniem o wiadomości w skrzynce głosowej.

Przepraszamy za kłopoty.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
bpiq
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #9 : Środa, 19 Wrzesień 2007, 19:07:28 pm »

Rzeczywiście działa Uśmiech (napiszę odkrywczo..)
Dziękuję bardzo, jako że to ja rozpocząłem ten temat i zacząłem grymasić Mrugnięcie Sądzę że nie tylko ja z tego skorzystam. Dziękuję zatem i... powiem, że jestem zadowolony z takiego podejścia do klienta Uśmiech
Pozdrawiam. oby tak dalej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
cubster
Newbie
*
Wiadomości: 1



« Odpowiedz #10 : Wtorek, 01 Lipiec 2008, 10:57:27 am »

Witam,

od nie dawna jestem klientem IPfon i muszę przyznać, że wszytko działa jak należy (na razie)  Mrugnięcie
ale do rzeczy odnośnie nagłówka maila z powiadomieniem w istocie jest prezentowany numer osoby dzwoniącej lecz zamiast informacji o moim numerze widzę mój ID.

Podczas tworzenia nowej skrzynki nie byłem w stanie wybrać numeru (pole dostępne numery jest puste) aczkolwiek jak zrobiłem przekierowanie w ustawieniach telefonu na obiekt skrzynki wszystko działa jak należy oprócz poprawnej prezentacji numeru.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Dial-Up, IVR i Voice2email  »  Wątek: Zmiana naglowka informacji w mailu
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines