www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Piątek, 29 Marzec 2024, 06:35:27 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: VoIP zastępuje zwykły telefon
Strony: 1 [2]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: VoIP zastępuje zwykły telefon  (Przeczytany 38169 razy)
bombel
Administrator
Full Member
*****
Wiadomości: 168


« Odpowiedz #15 : Niedziela, 12 Sierpień 2007, 09:32:06 am »

W Polsce szacuje się, iż zmodernizowanie sieci telefonicznej na potrzeby ADSL, po którym będzie można puszczać telewizję, to wydatek ok. 15 mld zł. Nikt u nas z dużych operatorów nie myśli o technologii ETTH (ethernet to the home - kabel sieciowy do mieszkania), nie mówiąc już o FTTH.
Mamy w Polsce  lokalnych operatorów ISP, którzy podłączają ETTH, ale ich udział w rynku jest niewielki.

Jak na mój gust, to i tak to się mija z celem. Za kilka lat skończą się emisje testowe DVB-T i zostanie uruchomiony na stałe (pewnie już w MPEG4). W dużych miastach 12 - 16 kanałów w dobrej jakości będzie bez problemu dostępne z powietrza. Po co więc TP uruchamia TVoADSL w miastach i wydaje taką kasę na modernizację?
Problem będzie poza miastami i tam się powinni zająć przygotowaniem.

Mam (nie)przyjemność testować tę usługę (TVoADSL w TP) i uważam że za 30zł to bym sobie dołożył te 8,- czy 9,- i z Cyfry+ / Polsatu byłbym bardziej zadowolony.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
erd
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #16 : Niedziela, 12 Sierpień 2007, 12:27:06 pm »

zgadza sie, bylem w lipcu w holandii (wies lub male miasteczko) i kumpel mial tv z antenki wielkosci notesu, do tego dekoder i obraz jak zyleta. Zaskoczylo mnie to ze majac tak malutka antenke mozna uzyskac taka jakosc  Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #17 : Poniedziałek, 13 Sierpień 2007, 21:44:19 pm »

Cytat: bombel
Jak na mój gust, to i tak to się mija z celem. Za kilka lat skończą się emisje testowe DVB-T i zostanie uruchomiony na stałe (pewnie już w MPEG4). W dużych miastach 12 - 16 kanałów w dobrej jakości będzie bez problemu dostępne z powietrza. Po co więc TP uruchamia TVoADSL w miastach i wydaje taką kasę na modernizację?

Moim zdaniem wcale to nie mija się z celem.
Nie chodzi o oglądanie przez IP tradycyjnej rozsiewczej telewizji, nadającej ten sam program do wszystkich.
Chodzi przede wszystkim o VOD, bo to jest moim zdaniem przyszłość telewizji.  Pominąwszy wiadomości, transmisje sportowe i inne tego typu wydarzenia transmitowane na żywo, ludzie będą dążyć do tego aby sami układać sobie swój własny program telewizyjny na podstawie pozycji wybieranych z biblioteki, i/lub na podstawie określenia rodzaju/gatunku/tematyki audycji, które ich interesują (tak jak masz w internetowych radiach typu Pandora czy Last.fm które grają ci muzyke określoną twoimi preferencjami).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bombel
Administrator
Full Member
*****
Wiadomości: 168


« Odpowiedz #18 : Poniedziałek, 13 Sierpień 2007, 22:19:17 pm »

Moim zdaniem wcale to nie mija się z celem.
Nie chodzi o oglądanie przez IP tradycyjnej rozsiewczej telewizji, nadającej ten sam program do wszystkich.
Chodzi przede wszystkim o VOD, bo to jest moim zdaniem przyszłość telewizji.
(...)

Może i masz rację, ale nie przez ADSL. Widziałeś chociaż raz jak to działa? Przcież obraz z tepsowego sagema jest straszny (czyt. do dupala).

Jeżeli VOD to przyszłość, to tylko w najlepszej jakości i z porządnym dźwiękiem. Dwa miedziane druty mają za dużo ograniczeń, o czym kraje będące technicznymi pionierami się już przekonały (patrz post JSKY-go).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
raj
Jr. Member
**
Wiadomości: 70


WWW
« Odpowiedz #19 : Wtorek, 14 Sierpień 2007, 12:36:15 pm »

Dlatego tez pisałem że operatorzy powinni od razu wchodzić w FTTH i nie bawić się z ADSL-em...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
zwezka
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #20 : Sobota, 08 Wrzesień 2007, 23:32:24 pm »

Witam.Z połączeń VOIP korzystam od kwietnia 2006r.Zrezygnowałem z usług TELEKOMPROMITACJI i jestem bardzo zadowolony z decyzji jaką podjąłem.Ten rodzaj komunikacji jest tańszy i zastępuje mi zwykły telefon(jest niezwykły).
Pozdrawiam administrację serwisu, oraz wszystkich użytkowników VOIP.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
adsam
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #21 : Wtorek, 09 Październik 2007, 22:53:05 pm »

IPFON-a podłączyłem w lutym 2006 r. początkowo konkurował z Newfonem. Wtedy jeszcze miałem ISDN z Dialogu, który po 2 miesiącach odłączyłem, bo przekonałem się do VoIP-a. Po jakimś czasie pozostał tylko IPFON z polskich operatorów, a na drugim kanale pojawił się klon Betamax-a. Wszystko miał gorsze od IPFON-a z wyjątkiem ceny... I tak sobie żyją w symbiozie. Do odbierania i dzwonienia po Polsce używam IPFON-a, a na komórki i czasami za granicę Betamax-a.

Co do sprzętu od początku używam routera Linksys RT31P2 i jestem zadowolony. Nie powiem, że wszystko zawsze działa w 100%, ale w 99,5% raczej tak, co biorąc pod uwagę oszczędności w zupełności mnie zadowala.

Odpowiedź na tytułowe pytanie - jak najbardziej, zwłaszcza, że chyba już w każdym domu jest tel. komórkowy jako awaryjny. Ja zawsze mówię niedowiarkom, żeby zostawili sobie telefon, a równocześnie używali IPFON-a. Po 2-3 miesiącach sami wyłączają operatorów stacjonarnych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Masud
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #22 : Sobota, 20 Październik 2007, 13:10:10 pm »

Ja podziękowałem tepsie w marcu tego roku i nigdy więcej tepsy.
Mam łącze od operatora tv (Gdynia) 512/256, ruter WRTP54G (Tomato - skonfigurowany QoS), SPA1001.
Na SPA ustawione dwie linie jedna u IPFona (do połączeń lokalnych, międzymiastowych, GB) druga do TaniFon (tylko Ukraina).

Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Oczywiście wcześniej trzeba to było wszystko skonfigurować (poczytać co i jak). Przed chwila podliczyłem straty i zyski:
(telefon normalnie używany w domu)

- Tepsa: przez 8 miesięcy musiał bym zapłacić około 800zl: 50 abonament i za rozmowy wychodziło średnio 50zl/Msc (ceny z początku roku, jakie teraz to nie wiem). Oczywiście mocno sie ograniczaliśmy z rozmowami.

- VoIP: przez 8 miesięcy zapłaciłem około 400 zł (nie ograniczamy sie z rozmowami jak w tepsie)

W jakości rozmów różnicy nie widzę. Zysk 400zl (tylko przez 8 Msc).
Wnioski: zwrócił mi sie koszt sprzętu do internetu i VoIP (lub przez 8 Msc mam za darmo internet - za internet płace 50 zł miesięcznie).

Jedynym problemem jaki zdarza mi sie co jakiś czas jest brak sygnału w słuchawce.
Tylko nie wiem czego jest to wina - pomaga wyciągnięcie wtyczki zasilania od rutera i SPA
(no taki lamerski reset ;-).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: VoIP zastępuje zwykły telefon
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines