www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wtorek, 16 Kwiecień 2024, 06:03:53 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Dial-Up, IVR i Voice2email  »  Wątek: odsłuchiwanie poczty głosowej przez telefon
Ankieta
Pytanie: Czy jestes za wprowadzeniem możliwosci odsłuchiwania poczty głosowej przez telefon?
TAK - 11 (84.6%)
NIE - 0 (0%)
nie mam zdania - 2 (15.4%)
Głosów w sumie: 12

Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: odsłuchiwanie poczty głosowej przez telefon  (Przeczytany 18785 razy)
adamg
Newbie
*
Wiadomości: 6


« : Środa, 02 Grudzień 2009, 23:38:04 pm »

Ponawiam temat już wałkowany. Kiedy IPFON wprowadzi możliwość odsłuchania wiadomości z poczty przez telefon? Nie chce mi się za każdym razem sprawdzać maila lub wchodzić na Waszą stronę aby odsłuchać wiadomości. Opcja odsłuchania przez telefon była by wygodniejsza.

Pozdrawiam,
Adam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #1 : Czwartek, 03 Grudzień 2009, 00:06:26 am »

Zagłosowałem, że nie mam zdania bo realizuję to w ramach własnego asteriska Uśmiech Zresztą nie rozumiem jaki to problem wprowadzić taką usługę w ipfon? Przecież wystarczy dodać jedną linijkę do kontekstu abonenta Uśmiech

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
sebko
Newbie
*
Wiadomości: 32


Serwis Nokia


« Odpowiedz #2 : Środa, 08 Grudzień 2010, 00:23:32 am »

... bo realizuję to w ramach własnego asteriska Uśmiech
Pozdrawiam BAS
BAS napisz jak to robisz, bo ja też chciałbym uruchomić coś takiego u siebie.

Zresztą nie rozumiem jaki to problem wprowadzić taką usługę w ipfon? Przecież wystarczy dodać jedną linijkę do kontekstu abonenta
Widać ogromny Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #3 : Środa, 08 Grudzień 2010, 00:34:14 am »

BAS napisz jak to robisz, bo ja też chciałbym uruchomić coś takiego u siebie.

Odsłuchiwanie:
Kod:
exten => 2222,n,VoicemailMain(s042616XXXX)
Oczywiście XXXX to fragment nazwy skrzynki/numeru telefonu, ale to pewnie wiesz skoro masz u siebie skrzynki.
Kod:
exten => s,n,Voicemail(u042616XXXX)


Krótko mówiąc: literka s to słuchanie a literka u to nagrywanie. Uśmiech

Widać ogromny Smutny

Nie ogromny bo ipfon musiałby zrobić to samo co ja tylko zamiast wpisywać na żywca numer telefonu/skrzynki wystarczy użyć zmiennej, zresztą konfiguracja ipfon i tak jedzie na bazie danych, więc i tak używają zmiennych.

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
robertgawryluk
Newbie
*
Wiadomości: 4



WWW
« Odpowiedz #4 : Środa, 08 Grudzień 2010, 01:09:47 am »

BAS napisz jak to robisz, bo ja też chciałbym uruchomić coś takiego u siebie.

Odsłuchiwanie:
Kod:
exten => 2222,n,VoicemailMain(s042616XXXX)
Oczywiście XXXX to fragment nazwy skrzynki/numeru telefonu, ale to pewnie wiesz skoro masz u siebie skrzynki.
Kod:
exten => s,n,Voicemail(u042616XXXX)


Krótko mówiąc: literka s to słuchanie a literka u to nagrywanie. Uśmiech

Widać ogromny Smutny

Nie ogromny bo ipfon musiałby zrobić to samo co ja tylko zamiast wpisywać na żywca numer telefonu/skrzynki wystarczy użyć zmiennej, zresztą konfiguracja ipfon i tak jedzie na bazie danych, więc i tak używają zmiennych.

Pozdrawiam BAS



Ale jak to odsłuchac przez tel.?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Robert Gawryluk
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #5 : Środa, 08 Grudzień 2010, 01:13:09 am »


Ale jak to odsłuchac przez tel.?

Zależy od kontekstu, ale jak umieścisz to w swoim kontekście wychodzącym to zadzwonić pod 2222.

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
robertgawryluk
Newbie
*
Wiadomości: 4



WWW
« Odpowiedz #6 : Środa, 08 Grudzień 2010, 01:27:44 am »


Ale jak to odsłuchac przez tel.?

Zależy od kontekstu, ale jak umieścisz to w swoim kontekście wychodzącym to zadzwonić pod 2222.

Pozdrawiam BAS



Bas, za chorobę nie mogę sobie poradzic. Co mam dokładnie wpisac w miejsce tych 4 - rech x - ów?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Robert Gawryluk
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #7 : Środa, 08 Grudzień 2010, 01:36:07 am »


Bas, za chorobę nie mogę sobie poradzic. Co mam dokładnie wpisac w miejsce tych 4 - rech x - ów?

Czy na pewno masz asteriska/callweavera?
Hint: 042616XXXX to mój numer telefonu, przykładowo numer telefonu do Kancelarii Prezydenta RP to 22 6952900, dla tego numeru ta linia miała by taką postać:
Odsłuchiwanie:
Kod:
exten => 2222,n,VoicemailMain(s226952900)

Aby dzwoniący mógł zostawić wiadomość to na końcu kontekstu dla terminacji połączeń przychodzących, przed odłożeniem słuchawki dajesz:
Kod:
exten => s,n,VoicemailMain(u226952900)

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
robertgawryluk
Newbie
*
Wiadomości: 4



WWW
« Odpowiedz #8 : Środa, 08 Grudzień 2010, 12:28:10 pm »

O kurczę. Nie poczytałem dobrze. Nie. Mam EyeBeam,a. Ale serdeczne dzięki.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Robert Gawryluk
marlod
Jr. Member
**
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #9 : Środa, 08 Grudzień 2010, 19:46:54 pm »

Rozumiem iz w przypadku posiadania bezprzewodowego Siemensa C470IP, nie mam możliwości skonfigurowania sobie poczty głosowej w obecnej ofercie IPFONa? Ani żadną sztuczką która dostępna jest? Mrugnięcie Proszę więc szefów IPFONa o wypowiedź w tej sprawie. Przecież byle jaki prepaid (Simplus, POP) mają pocztę głosową na która można zadzwonić. To kiedy doczekamy się prawdziwej poczty głosowej w IPFON ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
bas
Full Member
***
Wiadomości: 188



WWW
« Odpowiedz #10 : Środa, 08 Grudzień 2010, 19:58:33 pm »

Rozumiem iz w przypadku posiadania bezprzewodowego Siemensa C470IP, nie mam możliwości skonfigurowania sobie poczty głosowej w obecnej ofercie IPFONa?

W konfiguracji C470IP<->sip.ipfon.pl to se ne da.

Ani żadną sztuczką która dostępna jest? Mrugnięcie

Tak jak jest opisane w tym wątku, czyli C470IP<->asterisk/callweaver<->sip.ipfon.pl, ale jest to strzelanie do muchy z armaty.

Proszę więc szefów IPFONa o wypowiedź w tej sprawie. Przecież byle jaki prepaid (Simplus, POP) mają pocztę głosową na która można zadzwonić. To kiedy doczekamy się prawdziwej poczty głosowej w IPFON ?

Wprawdzie nie mam nic wspólnego(poza byciem klientem) z ipfon, ale możesz się doczekać 2 odpowiedzi:

1. Ale prepaidy GSM nie oferują dostarczania wiadomości na maila.
2. Pracujemy nad tym, ale wymaga to mega modyfikacji w naszej platformie...

Pozdrawiam BAS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
marlod
Jr. Member
**
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #11 : Środa, 08 Grudzień 2010, 20:04:48 pm »


Wprawdzie nie mam nic wspólnego(poza byciem klientem) z ipfon, ale możesz się doczekać 2 odpowiedzi:

1. Ale prepaidy GSM nie oferują dostarczania wiadomości na maila.
2. Pracujemy nad tym, ale wymaga to mega modyfikacji w naszej platformie...

Pozdrawiam BAS

Ad1. Ale prepaidy to badziew technologiczny w porównaniu do IPFONa (blokowanie przychodzących, wychodzących, ustawianie powiadomień o niskim stanie konta itp.)
A2. W takim  razie liczymy na szybką modyfikację i wprowadzenie tej usługi.  PROSIMY!!
P.S. Pozdrawiam łódzkich IPFONistów;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
sebko
Newbie
*
Wiadomości: 32


Serwis Nokia


« Odpowiedz #12 : Środa, 08 Grudzień 2010, 22:26:59 pm »

Temat wałkowany od 2007 roku. W temacie widziałem jedną odpowiedz psiwek, który odpowiedział, że pracują nad tym. Prace trwają już 3 lata a wiadomości o postępie żadnych. Gdzie nie spojrzeć, na tym forum, wszyscy pytają o wdzwaniany dostęp do poczty głosowej. A jedyny przedstawiciel zabierający głos tutaj milczy. Może w końcu mógłby się odezwać i poinformować o postępach we wprowadzaniu usługi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kacper
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #13 : Środa, 08 Grudzień 2010, 23:33:10 pm »

Temat wałkowany od 2007 roku. W temacie widziałem jedną odpowiedz psiwek, który odpowiedział, że pracują nad tym. Prace trwają już 3 lata a wiadomości o postępie żadnych. Gdzie nie spojrzeć, na tym forum, wszyscy pytają o wdzwaniany dostęp do poczty głosowej. A jedyny przedstawiciel zabierający głos tutaj milczy. Może w końcu mógłby się odezwać i poinformować o postępach we wprowadzaniu usługi.

Obawiam się, że to wołanie na puszczy. Ipfon pracuje "intensywnie" nad kolejnymi usługami, które przynoszą mu zysk (patrz API), dlaczego więc miałby wprowadzać modyfikacje, które skonsumują cenny czas i pieniądze nie dając nic w zamian ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
robertgawryluk
Newbie
*
Wiadomości: 4



WWW
« Odpowiedz #14 : Środa, 08 Grudzień 2010, 23:43:01 pm »

Koledzy!. Przepraszam. Jestem tu "świeży". Jak ustawic tą całą Pocztę Głosową, bym miał swoje powitanie? Wgrałem plik. Wszystko niby jest ok. , a powitania osobistego brak.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Robert Gawryluk
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  Dial-Up, IVR i Voice2email  »  Wątek: odsłuchiwanie poczty głosowej przez telefon
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines