www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czwartek, 02 Luty 2023, 08:13:07
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: Gigaset IP + niektóre numery - problem - pytanie do IPFON
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Gigaset IP + niektóre numery - problem - pytanie do IPFON  (Przeczytany 6094 razy)
kangyooni
Full Member

« : Wtorek, 15 Grudzień 2009, 18:56:14 »

Witam,

Posiadam Gigaseta A580IP, z którego jestem generalnie b. zadowolony. Jest jednak dziwna sprawa: otóż nie mogę dodzwonić się na niektóre numery - odnotowałem tylko dwa:

222111444 - numer testowy (w zależności od kierunku wiatru działa)
61 222 22 22 - infolinia INEA - nie działa prawie nigdy.

Objaw: głośny przeraźliwy pisk przez 1-2 sekundy i restart bazy.  Połączenie "wisi" w ipfon, bo mam blokade środków przez może minutę. W tym samym momencie można dodzwonić się z softphona.

Bardzo ciekawa sprawa, bo telefon dodzwania się WSZĘDZIE! Czym się od strony technicznej mogą różnić te numery od innych stacjonarnych w Poznaniu, komórek czy numerów wewnątrz ipfona?

Dodam że jestem w Holandii, sieć ADSL 6M/1M

pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
psiwek
Global Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #1 : Wtorek, 15 Grudzień 2009, 20:05:25 »

Co do naszego numeru 222 111 444, to spróbuj na telefonie ustawić tylko kodek g.711a (alaw).

Co do numeru Inea, to być może to coś u nich, bo od nas takie połączenie wychodzi w świat identycznie jak każde inne.

Pozdrawiam

Przemysław Siwek
Dyrektor Rozwoju
IPFON
kangyooni
Full Member

« Odpowiedz #2 : Wtorek, 15 Grudzień 2009, 21:38:03 »

Pomogło! Dzięki

Dodam że to kodek G722 był winny.
Ciekawe jednak dlaczego na 61 2222222 się wywalał tylko, a na wszelkich innych numerach nie...
Cóż, w wolnej chwili sprawdzę snifferem o co chodziło i podzielę się wnioskami
kangyooni
Full Member

« Odpowiedz #3 : środa, 10 Luty 2010, 23:00:14 »

Pospieszyłem się - fakt że pomogło, to tylko przypadek. Raz na kilka razy połączenie dojdzie do skutku. Wiem już natomiast kiedy pojawia się problem - wtedy, kiedy połączenie jest momentalnie odbierane, bez sygnału dzwonienia - czyli niektóre infolinie właśnie. Można to też samemu zasymulować, odbierając np. na softphonie w ułamek sekundy. Zgłosiłem do Gigaseta, przekazali do dz. technicznego, zobaczymy czy poprawią soft...
Strony: [1]
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Porady i pomoc  »  VoIP  »  Wątek: Gigaset IP + niektóre numery - problem - pytanie do IPFON
Skocz do:  

ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.