www.ipfon.pl Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sobota, 20 Kwiecień 2024, 01:34:52 am
Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja
 
Aktualności:

Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Obniżki ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
Wyślij ten wątek Drukuj
Autor Wątek: Obniżki ?  (Przeczytany 163197 razy)
babaj
Newbie
*
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #60 : Sobota, 07 Listopad 2009, 11:37:53 am »

Kup sobie starter PLAYa i bedziesz mial tylko 29 gr/min do PLAYA (i nie tylko)

Z Play do Play i na stacjonarne to 5 gr/min (max 100/min na 10 dni).
Niestety IPFON pod każdym względem wypada blado, nawet na niektórych kierunkach za granicę taniej jest dzwonić z Telekomunizacji niż z IPFON.

Pozdrawiam,
babaj
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #61 : Sobota, 07 Listopad 2009, 18:29:42 pm »

Niestety IPFON pod każdym względem wypada blado, nawet na niektórych kierunkach za granicę taniej jest dzwonić z Telekomunizacji niż z IPFON.

Bez przesady... 0.31 na komórki to dobra cena, Play to nisza a osobiście nie zamierzam (dla zasady) wykonać ani jednego telefonu na numer u nich.  Na PSTN by jedynie mogli zejść z 2 grosze.
W TP masz też spory abonament.

Być może trzeba zmienić podejście, wydawało się że VoIP == taniocha, a to po prostu inny technicznie sposób łączności (chociaż nadal tańszy).

pozdr.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
adamski
Jr. Member
**
Wiadomości: 50


IPFON , O2 , 3


« Odpowiedz #62 : Sobota, 07 Listopad 2009, 19:53:24 pm »

Wlasnie nie wiem czy wiecie ale TP ma ABONAMENT !!!

Wiec obliczcie sobie najpierw jak to wam wychodzi a pozniej narzekajcie na IPFON




Zgłoś do moderatora   Zapisane

specjalista ds. VOIP

TECH Company
babaj
Newbie
*
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #63 : Sobota, 07 Listopad 2009, 21:42:37 pm »

Wlasnie nie wiem czy wiecie ale TP ma ABONAMENT !!!

Wiec obliczcie sobie najpierw jak to wam wychodzi a później narzekajcie na IPFON

Ależ ja wcale nie narzekam na IPFON. Mam go od kilku lat (i nawet czasem działa) i jest to mój jedyny telefon stacjonarny, tylko w związku z obecną polityką cenową służy tylko i wyłącznie do odbierania połączeń, więc przedłużenie ważności konta jest jak najbardziej na moją korzyść. Dziwi, więc mnie ta polityka cenowa (a nie oburza), bo skłania do tego, żeby mieć numer w IPFON, ale z niego nie dzwonić.

Jeśli gdzieś dzwonię, to dzwonię z komórki.

W pracy IPFON też służy jedynie jako linia do odbierania połączeń z innej strefy numeracyjnej, nie pełni już nawet roli linii zapasowej. Oczywiście rozmowy realizowana za pośrednictwem TPSA są droższe, ale tylko o 2 gr, a biorąc pod uwagę minuty w abonamencie o 6 gr.

Jakość rozmowy w porównaniu do ISDN... itd. na VoIP pracownicy się skarżą, być może jest to kwestia łącza o kiepskiej jakości, ale abonenta to nie obchodzi.

Pozdrawiam,
babaj
Zgłoś do moderatora   Zapisane
babaj
Newbie
*
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #64 : Sobota, 07 Listopad 2009, 22:04:50 pm »

(chociaż nadal tańszy).

A tu to się kolega nie mija czasem z prawdą? Tańszy - zawsze da się znaleźć jakąś droższą ofertę.

Obecnie do wykonywania połączeń tańszy jest Play (29 gr wszystkie komórki, 5 gr wszystkie stacjonarne i Play). Od Play IPFON nie jest tańszy. A pisałem już wcześniej na konkretnych przykładach, gdzie IPFON jest droższy nawet od wydawałoby się najdroższego krajowego monopolisty.

W TP masz też spory abonament.

Ok, ale VoIP do działania wymaga internetu i o ile się dobrze orientuję ten ostatni wymaga abonamentu. I jeszcze jeden drobny fakt, nie małego abonamentu. Ja mam mały (sieć osiedlowa), zupełnie nie nadający się do VoIP, choć nominalnie jest to 10Mb, strony przegląda się naprawdę komfortowo, pliki ściąga naprawdę szybko, ale jakiś jettier, ping, czy coś tam jeszcze są po południu tak słabe, że rozmawiać się nie da...

Odbieranie rozmów, często kończy się tak, że oddzwaniam z komórki.

Sorry, ale jednak wolę Play Frash, bez abonamentu i bez konieczności posiadania dobrego łączą.

Pozdrawiam,
babaj
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 14 Styczeń 2010, 23:39:17 pm wysłane przez babaj » Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #65 : Sobota, 07 Listopad 2009, 22:11:07 pm »

W pracy IPFON też służy jedynie jako linia do odbierania połączeń z innej strefy numeracyjnej, nie pełni już nawet roli linii zapasowej. Oczywiście rozmowy realizowana za pośrednictwem TPSA są droższe, ale tylko o 2 gr, a biorąc pod uwagę minuty w abonamencie o 6 gr.

Jakość rozmowy w porównaniu do ISDN... itd. na VoIP pracownicy się skarżą, być może jest to kwestia łącza o kiepskiej jakości, ale abonenta to nie obchodzi.

Na ipfon Ci sie skarżyli czy na jakieś wynalazki typu betamax? Testowałem ipfon na "korporacyjnym" sprzęcie Siemensa (telefon IP) i jakość nie do odróżnienia od ISDN (w praktyce jedyna różnica to opóźnienie rzędu 10-20 milisekund, nie do wykrycia jak nie wiesz). Na zwyczajnych bramkach dochądzą skutki kompensacji echa, ale nadal OK. Teraz mam bezprzewodowego Gigaseta IP - rewelacja.

Tak więc albo miałeś złe łącze, albo złą konfigurację.
Co do cen - jak już pisałem, ceny w sieciach stałych mocno spadły i VoIP szału nie robi, chyba że będziesz korzystać z "wynalazków" o wątpliwej jakości i stabilności oferty (vide pytania na forach - gdzie są moje darmowe minuty / freedaysy  Mrugnięcie)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
babaj
Newbie
*
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #66 : Sobota, 07 Listopad 2009, 22:26:27 pm »

Na ipfon Ci sie skarżyli czy na jakieś wynalazki typu betamax? Testowałem ipfon na "korporacyjnym" sprzęcie Siemensa (telefon IP) i jakość nie do odróżnienia od ISDN (w praktyce jedyna różnica to opóźnienie rzędu 10-20 milisekund, nie do wykrycia jak nie wiesz).

Na IPFON, sprzęt centrala Slican CXS-0424.

Tak więc albo miałeś złe łącze, albo złą konfigurację.

Złe łącze, radiówka - niby 2/2Mb, ale inne parametry do dupy.
Łącze sprawdza się w usługach terminalowych, jest drogie i tak do VoIP się nie nadaje. Na wiosce (byłe miasto wojewódzkie) nie ma szans na lepsze.

Jeśli się ma świadomość, że rozmawia się za darmo np. z innym oddziałem firmy, gdzie telefon jest wpięty za pośrednictwem internetu do centralki, jakoś ujdzie, ale jak się rozmawia z klientem to opóźnienia i przerwy (kilkusekundowe cisze) są nie do akceptacji.

W ogóle mam pecha do słabych łącz, wszędzie gdzie nie testowałem VoIPa - porażka, jedynie w jednej lokalizacji, gdzie jest neozdrada jakość jest bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam,
babaj
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #67 : Sobota, 07 Listopad 2009, 22:27:22 pm »

Obecnie do wykonywania połączeń tańszy jest Play (29 gr wszystkie komórki, 5 gr wszystkie stacjonarne i Play). Od Play IPFON nie jest tańszy.
Tak jak już pisałem - nigdzie nie jest powiedziane, że VoIP jest NAJtańszą opcją. Każdy musi wybrać swoją, z czego innego będzie dzwonić call center, przyjezdny studencik, biznesman itd. Najtańszy nie znaczy najlepszy.

Jeśli dla Ciebie Play jest akurat najlepszy, to dzwoń z Playa; czy ja robie fochy na forum np. Ery że mają droższe połączenia niż ipfon? Wybieram ofertę, która jest dla mnie dobra.

Cytuj
Ja mam mały (sieć osiedlowa), zupełnie nie nadający się do VoIP, choć nominalnie jest to 10Mb, strony przegląda się naprawdę komfortowo, pliki ściąga naprawdę szybko, ale jakiś jettier, ping, czy coś tam jeszcze są po południu tak słabe, że rozmawiać się nie da...

Ba, co ja poradze że bierzesz net od tzw. uryniarza Mrugnięcie  Tutaj - znowu per analogia - mógłbym narzekać na Orange że sygnału nie mam w bunkrze Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
babaj
Newbie
*
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #68 : Piątek, 18 Grudzień 2009, 20:38:08 pm »

Podnoszę temet.

Nadal dzwonię z Play, a numer stacjonarny tylko odbieram.

Ba, co ja poradze że bierzesz net od tzw. uryniarza Mrugnięcie

I coś chłopaki poprawili i się jakość poprawiła albo samo UPC.

Pozdrawiam,
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Piotr
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #69 : Piątek, 08 Styczeń 2010, 00:19:05 am »

A co powiecie o operatorze IziCall porównując techniczne możliwości połączeń i ceny z  operatorem Ipfon. Z ciekawością czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam Piotr
Zgłoś do moderatora   Zapisane
FXS
Jr. Member
**
Wiadomości: 61



« Odpowiedz #70 : Piątek, 08 Styczeń 2010, 08:52:47 am »

A co powiecie o operatorze IziCall porównując techniczne możliwości połączeń i ceny z  operatorem Ipfon. Z ciekawością czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam Piotr

A co to za operator IziCall?
Jeżeli masz na myśli EasyCall, to z IPFON-em nie ma porównania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Piotr
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #71 : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 01:01:40 am »

Tak przepraszam myślałem o Easy Call kolega ma tego operatora i mówi żesą  te same możliwości techniczne co ipfon tylko ceny niższe bominuta naliczana sekundowo od 5-8 groszy a na połączenia z komórkami 25gr. Jestem przed wyborem operatora i bardzo proszę o informację dlaczego ipfon jest lepszy od Easy Call co ma ipfon czego nie ma Easy Call.
Będę wdzieczny za szczegółowe info.
Piotr
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #72 : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 12:21:36 pm »

Ceny mają niższe (jeśli nie liczyć opłaty rocznej 5zł). Natomiast nie odważyłbym się...
"Jesteśmy najwiekszą polską telefonią Internetową" - Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
- cytat roku, nie udało mi się też znaleźć pełnego cennika w formie pdf, strona internetowa to w ogóle "cała wieś tańczy i śpiewa", do tego niezbyt pochlebne opinie na forach branżowych. No ale wypróbuj, ciekawy jestem jak to teraz działa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
erd
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #73 : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 12:46:10 pm »

No tak kangyooni, ale musisz przyznac, ze takie FreecoNet juz z Ipfonem mozna porownywac  Mrugnięcie Maja miesieczna oplate za numer rzedu niecalych 2zl, ale polaczenia sporo nizsze, a jakosc taka jak w Ipfon. Dodatkowo tam na forum mozesz sie czegos dowiedziec, a nie tak jak tutaj, ze odpowiesz mi albo Ty albo jeden z kilku udzielajacych sie uzytkownikow), a psiwek za pol roku (jak bedzie mial ochote).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
kangyooni
Full Member
***
Wiadomości: 188



« Odpowiedz #74 : Niedziela, 10 Styczeń 2010, 14:01:28 pm »

No prawda, akurat freeco to dobra konkurencja Uśmiech Dużo myślałem nad przejściem do nich, ale jakoś przyzwyczaiłem się, a konto mam ważne do końca 2015 Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
Wyślij ten wątek Drukuj
Start  »  Kategoria ogólna  »  Aktualności  »  Wątek: Obniżki ?
Skocz do:  


ipfon jest czołowym polskim operatorem telefonii internetowej VoIP oraz dostawcą usługi fax to mail, a także usługi wysyłania faxów przez internet oraz masowej wysyłki faxów.
ipfon oferuje tanie rozmowy telefoniczne oraz wiele udogodnień i innowacyjnych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.



Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines